Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 15:37

Vilniuje aptiktas degtinės falsifikavimo fabrikėlis

Degtinės falsifikavimo fabrikėlis
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Degtinės falsifikavimo fabrikėlis

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, sekdami spirito kontrabandos pėdsakais, sausio 23-iąją Vilniaus Fabijoniškių garažų masyve aptiko žinomų alkoholio gamintojų produkcijos falsifikavimo vietą.

Įtariama, jog ten iš lenkiško kontrabandinio spirito, panaudojant specialią filtravimo įrangą, buvo gaminami „Bajorų“, „Sobieski“ degtinių, trauktinių „Dainava“, „Palanga“ ir „Starka“ falsifikatai, praneša MKT.

Įtardami, kad viename iš daugiaaukščio Fabijoniškių garažų masyvo garažų gali būti sandėliuojama spirito kontrabanda, MKT pareigūnai apie 11 val. ryto patikrino minėtą pastatą.

Nustatyti garažą, kuriame sandėliuojami nelegalūs svaigalai, buvo nesudėtinga – iš jo sklido stiprus alkoholio tvaikas.

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad minėta patalpa – ne vien kontrabandinio spirito sandėlis. Joje muitinės kriminalistai aptiko ir tikrą nelegalaus alkoholio gamybos cechą. Iš atvežtinio kontrabandinio „langų ploviklio“ čia į plastikines talpas buvo išpilstomas spiritas, stovėjo speciali alkoholiui filtruoti ir skiesti skirta įranga.

Filtruotas spiritas buvo maišomas su sirupu, į jį įmaišyta įvairių priedų (pvz., aitriųjų pipirų).

Patalpos savininkas vilnietis R.A. pareigūnams negalėjo paaiškinti, kaip garaže atsidūrė toks kiekis alkoholio. Kaip netrukus paaiškėjo, R.A. tame pat garažų masyve priklauso dar viena tokia pati patalpa, irgi pilna panašios produkcijos.

Iš viso MKT pareigūnai abiejuose garažuose rado apie 600–700 litrų spirito. Dėžėse ir maišeliuose rasta apie 10 tūkst. butelių kamštelių. Tačiau labiausiai pareigūnus sudomino panašus kiekis žinomų alkoholinių gėrimų „Bajorų“, „Sobieski“ degtinių, trauktinių „Dainava“, „Palanga“ ir „Starka“ etikečių.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. (Neteisėtas namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto, denatūruoto ar techninio etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min