Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje aptiktos ir sunaikintos trys kvaišalų „laboratorijos“ (nuotraukos, video)

Kanapės
Vilniaus policijos nuotr. / Kanapės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Narkotikų kontrolės skyriaus pareigūnai vis dažniau gauna informacijos, kad tarp jaunimo narkotinė medžiaga – kanapės ir jų dalys - tampa jau kasdienybė. Dauguma jaunimo, norėdami atsipalaiduoti ir patenkinti savo smalsumą, draugų rate ar tam tikroje socialinėje terpėje vartoja kanapes, praneša Vilniaus policija.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, narkotinių medžiagų, gabenamų iš kitų Europos Sąjungos šalių, kaštai vis auga. Narkotikų platintojai, siekdami gauti kuo didesnes pajamas ir išvengti rizikingo gabenimo per valstybių sienas, Lietuvoje kuria narkotinių ir psichotropinių medžiagų auginimo ir gaminimo „laboratorijas“.

Pareigūnai turi duomenų, kad Lietuvoje, o ypač sostinėje, didėja kanapių sėklų bei tam tikros įrangos, skirtos kanapių auginimui, paklausa, populiarėja kanapių auginimas buitinėmis namudinėmis sąlygomis - įrengiant „laboratorijas“.

Kontroliuodami narkotinių medžiagų platinimą tarp jaunimo bei analizuodami gaunamus duomenis apie sostinėje daromas nusikalstamas veikas, Vilniaus aps. VPK NTV NKS pareigūnai vykdė ilgalaikes priemones Vilniaus mieste.

Tikslinių priemonių metu, trukusių savaitę, pareigūnai sulaikė: K.L. (gim. 1986 m.), M.M. (gim. 1980 m.), E.J. (gim. 1985 m.). Atlikus kratą Vilniuje, Ševčenkos g. esančiose patalpose buvo aptikta specialiai įrengta kanapių auginimo „laboratorija“, iš kurios paimta 24 kanapių augalai.

Kratos metu Vilniuje, L. Asanavičiūtės g., rasta ir paimta daugiau kaip 1 kg sausos augalinės kilmės medžiagos, kaip įtariama, kanapių ir jų dalių, paruoštų vartojimui. Tęsiant tikslinę priemonę atlikta krata name, esančiame Vilniuje, Šerkšno g., kur taip pat rasta įrengta „laboratorija“ kanapių auginimui. Joje rasta: 46 užauginti kanapių augalai, apie 100 gramų sausos augalinės kilmės medžiagos, kaip įtariama, kanapių ir jų dalių, apie 50 gramų, kaip įtariama, kanapių sėklų. Įtarus neteisėtu narkotinių medžiagų auginimu ir disponavimu, sulaikytas V.P. (gim. 1982 m.).

VIDEO: Vilniuje demaskuotos kanapių auginimo laboratorijos (policijos filmuota medžiaga)

Vėliau atlikus kratą Vilniuje, Kapsų g. bute aptikta dar viena, kaip įtariama, grybienos ir grybų, turinčių psilocibino ar psilocino, „laboratorija“, skirta kanapių auginimui. Joje rasti septyni vazonai su užaugintais kanapių augalais.

Įtarus šia nusikalstama veika, sulaikytas M.S. (gim. 1988 m.). Nors haliucinogeniniai grybai mažiausiai paplitusi ir ne taip gerai žinoma narkotikų grupė Lietuvoje, tačiau juos jau eksperimentuoja Lietuvos jaunimas.

Dėl minėtų faktų Vilniaus apskrities VPK NTV NKS pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu), 1 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų) ir 265 str. (Neteisėtas aguonų ar kanapių auginimas).

Šiais metais jau išaiškintos keturios kanapių auginimo „laboratorijos“ ir nutraukta jų veikla. „Laboratorijose“ buvo įrengta drėkinimo įranga, vėdinimo sistemos, jose auginami skirtingų rūšių kanapių augalai. Rasti ir paimti užrašai, pakavimo medžiagos, svėrimo įranga, pneumatiniai, oriniai, smulkaus kalibro ar su guminėmis kulkomis ginklai (revolveriai, pistoletai) ir t.t.

Vilniaus apskrities VPK NTV Narkotikų kontrolės skyriaus pareigūnai, siekdami susilpninti nusikalstamo narkotikų verslo struktūras, siekia kuo veiksmingiau apriboti nelegalią kvaišalų apyvartą, pirmiausiai - riboti jų pardavimą jaunimui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min