Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 22d. 16:14

​Vilniuje be bilieto važiavusius keleivius suspardę kontrolieriai išgirdo teismo nuosprendį

Keleivių kontrolė
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Keleivių kontrolė

Penktadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad viešojo transporto kontrolieriai Antanas Tamošiūnas (gim. 1988 m.) ir Artūras Kilijonas (gim. 1979 m.), panaudodami fizinę jėgą asmenų, važiavusių autobusu atžvilgiu, viršijo savo įgaliojimus. Teismas baudžiamojoje byloje juos pripažino kaltais. A.Tamošiūnas turės sumokėti 1 129 eurų, o A.Kilijonas – 941 euro dydžio baudą. Taip pat kaltinamieji turės atlyginti neturtinę žalą nukentėjusiesiems. Abu kaltinamieji savo kaltę proceso metu neigė.

Fizinę jėgą panaudoję Vilniaus savivaldybės įstaigos „Susisiekimo paslaugos“
 kontrolieriai viršijo savo įgaliojimus.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į faktą, kad pareiginiai nuostatai suteikia kontrolieriams teisę pristatyti pažeidėjus į policijos komisariatą.

Tačiau joks aktas nenumato kontrolieriams teisės naudoti prievartą ar sulaikyti keleivius. Fizinės jėgos panaudojimo jų pareiginiai nuostatai nenumato. Teismas pažymėjo, kad kontrolieriai turi teisę gintis, jei jų sveikatai ar gyvybei kyla pavojus, tačiau tokio pavojaus šioje byloje neįžvelgta. 

Taip pat teismas atkreipė dėmesį, kad savo veiksmais kaltinamieji diskreditavo valstybės tarnautojo, kuriam prilyginamas kontrolierius, vardą, todėl padaryta didelė žala ir valstybei, pažymima Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Guodos Paužaitės.

Primenama, kad Artūras Kilijonas ir Antanas Tamošiūnas buvo kaltinami fizinės jėgos panaudojimu prieš du asmenis, važiavusius 33 maršruto autobusu. Autobusui sustojus ir atsidarius durims, kontrolieriai užblokavo praėjimą ir neleido nukentėjusiesiems išlipti, o vėliau naudojant prievartos veiksmus sulaikė juos ir pristatė į policijos komisariatą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min