Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje bus teisiama narkotikų gamintojų gauja, kurios nariai pelną žarstė saujomis kupiūrų po 200 litų

Rasti įkalčiai
Vilniaus policijos ONTV nuotr. / Rasti įkalčiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinėje aptikta miesto centre, prestižiniame Žvėryne, veikusi narkotikų gamybos laboratorija. Baudžiamąją bylą pareigūnai perdavė teismui, o įspūdingus kratos metu užfiksuotus vaizdus – paviešino. Nufilmuoti, kaip perskaičiuojamas pluoštas kupiūrų po 200 litų, kriminalistams nepakako kantrybės.

Dar 2012 metų rugsėjo mėnesį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai demaskavo narkotikų gamybos laboratoriją, įsikūrusią Vilniuje, Žvėryno rajone. Po sėkmingai atliktos operacijos buvo sulaikyta organizuota asmenų grupė, įtariama narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamyba ir laikymu, turint tikslą jas platinti.

Atlikus kratas, pas sulaikytuosius surasta ir paimta didelis kiekis jau pagamintų psichotropinių ir įvairių cheminių medžiagų, įrenginių, skirtų narkotikams gaminti. Pas vieną iš sulaikytųjų, grupės organizatorių, buvo rasta ir įvairaus kalibro šaudmenų. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, visiems sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų gaminimo ir laikymo, turint tikslą jas platinti.

VIDEO: Žvėryne demaskuota kvaišalų laboratorija

Dviem įtariamiesiems teismas skyrė kardomąsias priemones – suėmimą, kurios buvo taikomos viso ikiteisminio tyrimo metu. 

Atskleisti įtariamųjų ryšiai

Atliekant tyrimą, buvo nustatyta, kad apie metus laiko organizuota grupė amfetaminą gamino ne iš trečiųjų asmenų gautų prekursorių, o iš cheminių medžiagų, kurias be apribojimų galima įsigyti prekybos įmonėse, ir kurių prekybai nėra nustatyta speciali licencijuota tvarka. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad grupės organizatorius dalį anksčiau pagaminto amfetamino tolimesniam platinimui bandė išgabenti į Didžiąją Britaniją, tačiau buvo sulaikytas Prancūzijos pareigūnų ir šioje šalyje kalėjo už psichotropinių medžiagų kontrabandą.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad asmenų, gaminusių psichotropines medžiagas, grupė, yra susijusi su kita asmenų grupe, kuri augino ir platino narkotinę medžiagą – kanapes. Pastarųjų atžvilgiu tyrimas buvo pradėtas dar anksčiau, todėl abu tyrimai buvo sujungti į vieną, pasakojama Vilniaus apskrities VPK atstovų antradienį paviešintame.

Byla perduota teismui

Apie dvejus metus trukęs tyrimas buvo gana sudėtingas – vien tik per kratas paimtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, cheminių reagentų bei gaminimo įrangos ir kitų priemonių cheminių tyrimų buvo atlikta daugiau nei 80.

Nustatyta, kad buvo pagaminta apie 3 kg psichotropinės medžiagos – amfetamino, auginama kelios dešimtys kanapių augalų, o platinimui paruošta apie 0,5 kg narkotinės medžiagos – kanapių.

Bendradarbiaujant kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, ikiteisminis tyrimas buvo sėkmingai pabaigtas ir šių metų kovo 17 d. 13 tomų byla buvo perduota teisminiam nagrinėjimui.

Keturi asmenys kaltinami labai didelio kiekio psichotropinės medžiagos – amfetamino gaminimu, laikymu bei platinimu. Už šių nusikaltimų padarymą numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų. Kiti keturi asmenys kaltinami užsiaugintos narkotinės medžiagos – kanapių platinimu, už kurį numatytas laisvė atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min