Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 vasario 13d. 09:25

Dar vienas bandymas Vilniuje pagaliau atversti garsiąją Kauno pedofilijos bylą baigėsi dar vienu jos atidėjimu – šįkart iki pavasario

Andrius Ūsas E.Jakilaičio laidoje
Lryto TV iliustr. / Andrius Ūsas E.Jakilaičio laidoje
Pirmadienį nuo ryto Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas, kaip pernai nurodė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, bandė pradėti nagrinėti pedofilijos bylą, kurioje po mirties siekiama nuteisti arba išteisinti Andrių Ūsą. Proceso dalyviai tarėsi visą pusvalandį, bet bylą vis dėl nutarta ir vėl atidėti, kol nebus galutinai išspręstas klausimas dėl mažametės perdavimo jos biologinei motinai.

Aukščiausiajam Teismui nurodžius nagrinėti garsiąją pedofilijos bylą, kurioje kaltinimai dėl mažametės tvirkinimo yra pateikti mirusiam Andriui Ūsui, pirmosios instancijos teisme pirmadienio rytą vėl bandoma surengti bent pirmąjį posėdį.

Šįryt, skirtingai nei praėjusių metų pabaigoje, į teismą atvyko visi proceso dalyviai: ne tik velionio interesams atstovaujantis advokatas Adomas Liutvinskas, nukentėjusia pripažintos mažametės gynėjas Aidas Venckus, faktinė mergaitė globėja Neringa Venckienė, bet ir mažametės motina Laimutė Stankūnaitė. Tiesa, netrukus L.Stankūnaitė išvežta, o posėdis toliau vyko už uždarų durų.

Posėdis užtruko pusvalandį.

Po jo advokatas A.Venckus skubiai, pats pirmas, pasišalino iš teismo rūmų (tiesa, vėliau grįžo ir laukė žmonos).

N.Venckienė byloje taps nereikalinga?

Kaltinamojo velionio advokatas A.Liutvinskas tiesiai šviesiai pareiškė, kad siekiama iš šios bylos eliminuoti N.Venckienę.

Prokuratūros ir A.Ūso gynybos bendromis pastangomis yra pateiktas prašymas nenagrinėti šios bylos Vilniuje, kol Panevėžio apygardos teismas netars žodžio dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarties, pagal kurią mažametė jau seniai turėjo būti perduota motinai L.Stankūnaitei. Jei Panevėžio teisėjai neužkirs mergaitės perdavimui kelio, pagrindinėje pedofilijos byloje N.Venckienė taps nereikalinga, nes jos atstove bus biologinė motina L.Stankūnaitė.

N.Venckienė pirmadienį po posėdžio žurnalistams pakartojo jau ne sykį anksčiau išsakytą nuogąstavimą, kad taip ir bus: byloje, kurioje teisiamas A.Ūsas, nukentėjusiąja pripažintos mergaitės interesams atstovaus L.Stankūnaitė.

Pirmadienį Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui taip pat pateiktas prašymas, kad šią bylą išimties tvarka nagrinėtų ne vienas teisėjas, o trijų Temidės tarnų kolegija. Anot A.Liutvinsko, to reikia, kad vienas teisėjas nepatirtų tokio spaudimo, kokį Kėdainiuose tenka atlaikyti Vitalijui Kondratjevui. Prašymą dėl kolegijos sudarymo svarsto teismo pirmininkė.

Statuso procese prašo ir našlė

Vilniaus m. 2-ojo apylinkės teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Airinė Šerelytė pateikė papildomos informacijos apie posėdžio metu proceso dalyvių teismui pareikštus prašymus.

Prokuroras prašė teismo nepradėti bylos nagrinėjimo, kol nėra įsiteisėjęs Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimas, nes tik įsiteisėjus minėtam teismo sprendimui bus nustatytas tinkamas mažametės D.K. atstovas pagal įstatymą.

Kaltinamojo A.Ūso advokatas A. Liutvinskas dar 2012-02-10 raštu teismo pirmininkui pateikė prašymą dėl teisėjų kolegijos sudarymo šioje byloje.

Neatvykus į teismo posėdį Guodai Sakalinskaitei-Ūsienei (teismo pranešimo neatsiėmė), advokatas A.Liutvinskas prašė teismo spęsti klausimą dėl jos pripažinimo įstatymine atstove. Kiti proceso dalyviai prašė spręsti klausimą dėl A.Ūso tėvų įtraukimo į procesą įstatyminiais atstovais.

2012-02-13 Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo l.e. pareigas teismo pirmininko nutartimi buvo patenkintas advokato A.Liutvinsko prašymas sudaryti teisėjų kolegiją, kurios nariais paskirti teisėjai A.Cininas ir A.Valinskienė bei kolegijos pirmininkas O.Ramanauskas.

Apskritai teismo procesas pagrindinėje Kauno pedofilijos byloje šiandien yra atidėtas iki balandžio pradžios.

Po posėdžio komentarus žiniasklaidai pateikė ir velionio kaltinamojo advokatas A.Liuvinskas, ir faktinė mažametės globėja N.Venckienė (žr. filmuotą medžiagą apačioje).

VIDEO: 15min.lt - A.Ūso advokato ir N.Venckienės komentarai apie pedofilijos bylą

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min