Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 08:07 , Atnaujinta: 2012 sausio 5d. 14:10

Vilniuje degė Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, gaisro židinys – susvilęs virdulys rūsyje. Nukentėjo mažiausiai 8 kaliniai, tarp jų ir V.Gasperovičius

Gaisrą Lukiškių kalėjime gesino didelės pajėgos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lukiškių kalėjime išaušo karštas rytas.
Ketvirtadienio rytą kilo gaisras sostinės centre esančiame Lukiškių kalėjime. Dūmais apsinuodijo mažiausiai 9 kaliniai. Tarp išvežtųjų į ligoninę pastebėtas ir asmuo, labai panašus į iki gyvos galvos nuteistą Panevėžio „tulpinių“ nusikalstamo susivienijimo lyderiu laikomą Algimantą Vertelką. Preliminariais duomenimis, gaisrą sukėlė perkaitęs virdulys.

Ketvirtadienį apie 7.37 val. sostinės specialiosioms tarnyboms pranešta apie gaisrą Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Į įvykio vietą Lukiškių skersgatvyje išsiųstos didžiulės gelbėtojų ir policijos pajėgos. Paprašyta atvykti ir medikų, nors konkrečių duomenų apie nukentėjusius asmenis iš pat pradžių nebuvo.

15min.lt žiniomis, degė 4-ių aukštų pastatas, kuriame laikomi kaliniai. Žmonės buvo evakuoti. Iš viso teko evakuoti apie 80 asmenų. Tačiau nuteistieji nebuvo išvedami iš tardymo izoliatoriaus-kalėjimo teritorijos, tiesiog perkeliami į saugesnę vietą Lukiškių viduje.

Teigiama, jog gaisro židinys yra rūsyje. Dūmais greitai buvo užtvindyti visi pastato aukštai. Beje, kad yra laikomas Lukiškių rūsyje, nuolat skundžiasi Henrikas Daktaras.

Teritoriją saugojo policijos pajėgos, aplinkinėse gatvėse buvo ribojamas eismas.

Pirminiais duomenimis, prie kalėjimo atvažiavo mažiausiai 9 ugniagesių automobiliai, iš jų 6 autocisternos. Į kalėjimo kiemą tilpo tik dalis ugniagesių transporto. Kita dalis liko už tvorų, tačiau per vartus vidun nutiestos vandens žarnos.

Į kalėjimo teritoriją 8.15 val. įvažiavo du greitosios pagalbos automobiliai. Už sienų iš miesto pusės nesimatė nei dūmų, nei liepsnos. Nebuvo ir ypatingo triukšmo. Tačiau juntamas degėsių kvapas. Įvykio vietoje budėjo 15min.lt žurnalistai.

Papildyta 8.24 val. Praėjus daugiau nei pusvalandžiui informaciją apie įvykį išplatino ir Bendrasis pagalbos centras (BPC). Pranešime teigiama, kad ketvirtadienį 07.37 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Lukiškių skg. 6, dega tardymo izoliatoriaus rūsys.

Papildyta 8.34 val. Po 8 val. gaisro židinys buvo lokalizuotas. Pranešta apie nukentėjusiuosius.

Įvykio vietoje įkurtas ugniagesių štabas. Jo atstovų žiniomis, bent devyni nukentėję asmenys išvežti į vieną sostinės ligoninių, dar vienas iš pradžių perkeltas į kalėjimo teritorijoje esančią gydymo įstaigą. Į miestą kalinius išvežusius mažiausiai penkis greitosios pagalbos automobilius su švyturėliais lydėjo policija.

Vienas iš nukentėjusių asmenų – labai panašus į Algimantą Vertelką (gim. 1961 m.), laikomą žiaurumu pagarsėjusio Panevėžio „tulpinių“ nusikalstamo susivienijimo lyderiu. A.Vertelka dėl buvusio įmonės „Mažeikių nafta“ vadovo Gedemino Kiesaus, jo sūnaus Valdo ir vairuotojo Alfonso Galmino nužudymų bei dešimčių kitų nusikaltimų yra nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Kai kurie šaltiniai ketvirtadienį teigia, kad A.Vertelka tebėra Lukiškėse, į ligoninę išvežtas jis nebuvo.

Dūmais apsinuodijusių vyrų gyvybei grėsmės, pirminiais duomenimis, nėra.

Papildyta 8.44 val. Gaisras visiškai likviduotas 8.38 val. Jo priežastys dar tiriamos.

Papildyta 10.50 val. (BNS). Pasak ministro Raimundo Palaičio, gaisras kilo nuo virdulio rūsyje esančiose administracinėse patalpose, o dūmai į kameras pateko per ventiliacinę sistemą.

„Aštuoni kaliniai išvežti į miesto ligonines, keturi iš jų gydomi intensyvios terapijos režimu, kiti lengvesniu režimu“, – BNS sakė ministras.

Teisingumo viceministras Gytis Andriulionis žurnalistams sakė, kad vieno nukentėjusiojo sveikatos būklė yra sunki. Ligoninėje atsidūrė vienas nuteistasis ir trys suimtieji.

Pasak teisingumo viceministro, artimiausiu metu ketinama grąžinti asmenis į patalpas. Jis sakė, kad tarp išvežtųjų visuomenei žinomų pavardžių nėra.

Kalėjimų departamento pranešime spaudai sakoma, kad į kitas įstaigos teritorijoje esančias patalpas evakuota apie 240 asmenų.

Papildyta 14.10 val. Tarp nuketėjusių – V.Gasperovičius, kaltinamas nužudymu. Vienas iš nukentėjusiųjų per gaisrą Lukiškių tardymo izoliatoriuje Vilniuje yra advokato ir sostinės tarybos nario nužudymu įtariamas Vitalijus Gasperovičius.

Tai BNS ketvirtadienį patvirtino Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo direktorius Alvydas Maknickas.

Sunkiais nusikaltimais įtariamam Vilniaus laidojimo namų direktoriui V.Gasperovičiui yra taikomas kardomasis suėmimas, todėl jis, teismo sprendimu, kaip suimtas asmuo, buvo laikomas Lukiškėse.

Suėmimas jam trims mėnesiams buvo pratęstas pernai gruodžio 2 dieną.

Ketvirtadienį po pietų Apeliacinis teismas atmetė suimtojo advokato Sergejaus Chimino skundą dėl jo klientui pratęsto suėmimo, manydamas, kad jis paskirtas pagrįstai.

Advokatas S.Chiminas BNS sakė, kad jo klientas dabar gydomas Vilniaus universiteto Greitosios pagalbos ligoninėje.

VIDEO: Lukiškių tardymo izoliatoriuje (kalėjime) kilo gaisras

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:21
28:17
26:55

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min