Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 15d. 13:00

Vilniuje demaskuota kanapių auginimo ir džiovinimo laboratorija

Kanapės
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Kanapės

Sekdami psichotropinių tablečių siuntos pėdsakais, muitininkai Vilniuje aptiko kanapių auginimo laboratoriją.

Tęsdami dar lapkritį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl narkotikų kontrabandos, kurią vienas vilnietis mėgino paštu atsisiųsdinti iš užsienio, muitinės kriminalistai vakar, gruodžio 14 d., patikrino minėto asmens butą Salininkuose. Ten Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai aptiko visą kanapių auginimo laboratoriją: didžiulėje keturių aukštų spintoje buvo auginami kanapių sodinukai, o gauta „produkcija“ ten pat ir džiovinama.

Spalio viduryje Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste muitinės mobiliųjų grupių skyriaus pareigūnams patikrinus siuntą iš Nyderlandų, joje rasta 150 (52,7 g) žalios spalvos tablečių su įspaustu beždžionės logotipu.

Pareigūnams patikrinus siuntą iš Nyderlandų, joje rasta 150 žalios spalvos tablečių su įspaustu beždžionės logotipu.

Įtarę, kad tai gali būti narkotikai, pareigūnai siuntą sulaikė ir atidavė ją ištirti specialistams. Šie nustatė, kad tai psichotropinė medžiaga – MDMA. Tad spalio 23 d. MKT buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotinių medžiagų kontrabandos ir neteisėtu disponavimu dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu (Baudžiamojo kodekso 199 str. 2 d. ir 260 str. 2d).

Tęsdami ikiteisminį tyrimą MKT pareigūnai gruodžio 14 d. netikėtai patikrino siuntos gavėjo – vilniečio R.J. butą Salininkuose. Didelių pastangų surasti bute slepiamus narkotikus neprireikė – vos įžengus pro duris buvo juntamas aitrus bute tvyrantis kanapių kvapas. Paaiškėjo, kad šeimininkas viename iš kambarių, didžiulėje keturaukštėje spintoje buvo įsirengęs nedidelę kanapių auginimo laboratoriją.

Spintoje buvo įrengta ventiliacija, specialus apšvietimas, termometras – hidrometras, palaikantis pastovią temperatūrą ir oro drėgmę, sienos išklijuotos šviesą atspindinčia termoplėvele. Apatinėse lentynose buvo auginamos kanapės – ten rasti du šių augalų sodinukai, viršutinėse lentynose kanapės buvo džiovinamos.

Bute taip pat aptiktas vokas su, kaip spėjama, kanapių sėklomis, smulkintuvas, savadarbis „bongas“ (vandens pypkių rūšis, daugiausia naudojama kanapių, kanapių ir tabako mišinio ar kitų rūkalų rūkymui), trys maišeliai su džiovintomis kanapėmis ir narkotiku LSD impregnuoti popieriniai lankstinukai.

R.J. buvo apklaustas, jis nesigynė auginantis kanapes „sau ir draugams“.

Buto šeimininkui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, už narkotikų kontrabandą jam gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min