TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje devynmetę išgąsdino ją persekiojusi nepažįstama moteris

Vilnietė D.Šveikauskienė su dukra
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilnietė Daiva Šveikauskienė su dukra
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešuoju transportu sostinėje važinėjančių mažamečių tėvai turėtų įspėti savo atžalas nesileisti į kalbas su nepažįstamais žmonėmis. Devynerių metų mergaitę auginanti vilnietė „15min“ teigė buvusi pašiurpinta dukters pasakojimo – jos vaikas vos atsikratė autobuse sutiktos suaugusios moters, primygtinai siūliusios eiti kartu pažaisti. Apie įtartiną moterį vilnietė pranešė policijai, tačiau pareigūnų šis pasakojimas nesudomino.

Praėjusios savaitės penktadienio pavakare namo grįžusi Daivos Šveikauskienės duktė Karina (vardas pakeistas, – aut. past.) papasakojo autobuse susipažinusi su moterimi, kuri viliojo eiti kartu su ja. Motinai pasirodė įtartina tai, kad nepažįstamoji buvo itin atkakli – sekė mergaitę iki pat jos kelionės tikslo – tėčio darbovietės, o nuo mergaitės gimdytojo slapstėsi už medžių.

„Gerai, kad mano mergaitė yra protinga, nepatikli. Tačiau jeigu ta moteris užkalbins patiklesnį vaiką, tai kur jį nusives? Koks bus to vaiko likimas? Reikia, kad tėvai įspėtų vaikus pasisaugoti tokių moterų“, – sakė D.Šveikauskienė.

Moteris buvo lipšni

Karina „15min” pasakojo, kad važiuodama autobusu iš Naujųjų Verkių į miesto centrą ji užsnūdo ir buvo pažadinta nepažįstamos moters. „Ji paklausė, kur aš važiuoju, aš pasakiau, kad pas tėtį, ir mes pradėjome kalbėtis. Ji man sakė, kad važiuoja į Fabijoniškes“, – prisiminė mergaitė.

Anot D.Šveikauskienės, iš Naujųjų Verkių į miesto centrą autobusu važinėjantys žmonės vieni kitus pažįsta, tačiau mergaitė sakė ją užkalbinusios moters anksčiau šio maršruto autobuse niekada nemačiusi.

Nepažįstamoji buvo lipšni – pagyrė mergaitės plaukuose spingsintį segtuką. Devynmetė labai nustebo, kad keista moteris iš autobuso išlipo kartu su ja. „Nors pradžioje sakė, kad važiuoja kitur, išlipusi su manimi ji man paaiškino, kad apsigalvojo. Kai atvažiavo troleibusas, kurio laukiau, ji įlipo kartu su manimi“, – sakė devynmetė.

Moteris troleibuse toliau kalbino mergytę, jam sustojus išlipo kartu su mažamete. Nepažįstamoji sakė norinti su Karina pažaisti. „Ji siūlė eiti prie Tauro kalno, į vaikų žaidimo aikšteles. Minėjo, kad nori parodyti kažkokį gyvūną, kurį laiko savo namuose. Duktė jai pasakė, kad turi atsiklausti tėčio. Moteris sutiko ir pasakė, kad mergaitės lauks pasislėpusi už medžių. Jeigu ji nieko blogo padaryti nenorėjo, labai keista, kad nusprendė pasislėpti už medžių“, – stebėjosi D.Šveikauskienė.

Mergaitė pajuto pavojų

Vilnietės teigimu, už medžių besislepiančios moters siluetą pro darbovietės langą M.K.Čiurlionio gatvėje matė ir mergytės tėtis. „Labai apmaudu, kad jis nesugalvojo iškart kreiptis į policiją arba bent jau nufotografuoti tą moterį“, – apgailestavo vilnietė.

Mergaitė sakė ją užkalbinusios moters anksčiau šio maršruto autobuse niekada nemačiusi.Karinos tėtis dukters pas keistą moterį nebeišleido, tad kurį laiką palūkuriavusi nepažįstamoji išlindo iš už medžio ir nuėjo savais keliais.

„Aš iš jos akių pamačiau, kad čia kažkas ne taip. Ji kažkokia ne tokia“, – pasakojo devynmetė. Anot Karinos, ją sekiojusi moteris buvo apie 40 metų amžiaus, vilkėjo violetinės spalvos sijoną ir baltą palaidinę. Mergaitė gerai įsidėmėjo pailgą rudaplaukės moters veidą.

„Duktė dar per maža suprasti, ar toji moteris nėra sutrikusios psichikos. Labai džiaugiuosi, kad mano vaikas nėra patiklus, kad mergaitė suprato, jog su nepažįstamais žmonėmis niekur eiti negalima“, – teigė D.Šveikauskienė.

Papiktino pareigūnų abejingumas

Vilnietė apgailestavo, kad į policiją paskambino tik praėjus trims valandoms po to, kai nepažįstamoji pasišalino.

„Tačiau pareigūnas mano pasakojimą išklausė abejingai. Man tai atrodo keista, juk jie galėjo apklausti mano dukterį, sužinoti, kaip moteris atrodė. Juk jeigu kada nors dings vaikas, jie galės ta informacija pasinaudoti, jie patys turėtų būti suinteresuoti turėti žinių apie pavojų keliančius asmenis. Kai pradės dingti vaikai, bus vėlu“, – pareigūnų abejingumu piktinosi D.Šveikauskienė.

Jos teigimu, policininkai patarė mergaitei sutikus tą pačią moterį paskambinti bendruoju pagalbos telefonu.

Vaikai grobiami dėl išpirkos

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Lina Nemeikaitė „15min” teigė negalinti vertinti policininkų veiksmų, nes turinti per mažai informacijos apie įvykį.

„Dėl panašių atvejų į policiją kreipiamasi nedažnai. Jei tėvai kreipiasi į policijos įstaigą, visa gauta informacija yra tikrinama, o faktams pasitvirtinus – imamasi teisės aktų nustatytų priemonių. Dažniausiai žmonės, kurie turi negerų ketinimų, vaikus pagrobia dėl piniginės išpirkos, arba susiduriama su psichiškai nesveikais žmonėmis“, – pabrėžė ji.

Anot L.Nemeikaitės, tėvai vaikus turėtų skatinti pasipasakoti apie kiekvieną įvykį, atsitikusį gatvėje, mokykloje ar kitur. Departamento atstovė teigia, kad gimdytojai turėtų įpratinti atžalas visuomet pranešti, kur jie yra, išaiškinti, kad nevalia kalbėti su nepažįstamaisiais ar sėsti į jų automobilį, negalima žaisti lauke sutemus.

Vaikai neturėtų šnekėti su neblaiviais net ir pažįstamais žmonėmis, neblaivus asmuo labai pasikeičia, jo poelgiai gali būti žiaurūs. Vaikams reiktų neleisti imti pinigų, saldainių ar kitų dovanų ir žmogaus, kurio jie nepažįsta. Jeigu kokio asmens žodžiai ar veiksmai baugina vaiką, jis turėtų ieškoti pagalbos ir, jeigu yra galimybė, paskambinti tėvams.

„Visais atvejais reikia kreiptis į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtartinus asmenis bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir, galbūt, apsaugoti nuo nelaimių kitus“, – patarė L.Nemeikaitė.

Anot departamento atstovės, per pirmąjį šių metų pusmetį buvo ieškomi 546 nepilnamečiai. Iš jų 492 buvo surasti, 54 ieškoma toliau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min