Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugsėjo 24d. 12:26

Vilniuje išnuodytas bitynas su 40-čia bičių šeimų, pasekmes patirs viso Vilniaus regiono bitininkai

Pavilnyje išnuodytos bitės
E. Dambausko nuotr. / Pavilnyje išnuodytos bitės
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniuje įvyko neįprastas nusikaltimas: Pavilnio rajone, Belmonto parke, nežinomas piktadarys ar piktadariai pasitelkę chemines medžiagas išnuodijo 40 bičių šeimų.

Bitininkas Antanas Gelumbauskas šeštadienį apie 10 valandą ryto, kaip ir kiekvieną rytą, atėjo aplankyti dvi jam priklausančias bitides, kuriose gyvena apie 40 bičių šeimų. Čia jo laukė nemalonus radinys: visos abiejose bitidėse gyvenusios bitės buvo išmirusios, aplinką nuklojo bičių kūneliai.

Be to, ore bitininkas pajuto tvyrantį stiprų nežinomos cheminės medžiagos kvapą.

„Neaišku, kokia tai medžiaga. Kvapas primena dichlofosą ar kitus panašius purškiklius. Bičių mirusių daug, tirštai. Aplipę aviliai, laktos aplipusios“, – 15min pasakojo A.Gelumbausko žentas Emilis Dambauskas.

Jis, iš svainio sužinojęs apie nelaimę, vakare taip pat atvyko į bityną. Nors bitidės visą dieną buvo vėdinamos, E.Dambauskas pasakojo atvykęs į bityną dar jautęs cheminės medžiagos kvapą.

E. Dambausko nuotr. /Pavilnyje išnuodytos bitės
E. Dambausko nuotr. /Pavilnyje išnuodytos bitės

Bitininkystė – pagrindinis į pensiją išėjusio A.Gelumbausko užsiėmimas. Ja 1938 m. gimęs vyras užsiima daugiau negu 60 metų. Pasak E.Dambausko, ypač skaudu tai, kad bitynai buvo skirti ne medui: A.Gelumbauskas juose augino bičių motinėles. Jas iš A.Gelumbausko pirkdavo kiti Vilniaus regiono bitininkai. Per metus A.Gelumbauskas parduodavo apie tūkstantį motinėlių.

„Motinėles augina tik 12 bitininkų Lietuvoje, o Vilniuje Antanas yra vienintelis toks. Todėl čia bėda ne tik jam, bet ir daugeliui Vilniaus regiono bitininkų. Dabar Vilniaus bitininkai turės ieškoti motinėlių kituose miestuose ir patirs didelių nepatogumų“, – teigė E.Dambauskas.

Bityno aplinka, pasak E.Dambausko, rami, be gyvenamųjų objektų, plyti miškas.

„Aplinkui bitides miškas, jokių objektų nėra, tik vienas vienintelis sklypas priešais, kitoje kelio pusėje. Tame sklype kažkokios statybos vyksta. Sklinda gandai, kad bus statomi lošimo namai“, – sakė E.Dambauskas.

Pasak E.Dambausko, anksčiau statybų aikštelės direktorius buvo parašęs pareiškimą, kad jį neva sugėlė bitės, įvykį aiškinosi policija su ekspertais. Vėliau A.Gelumbauskas bitides uždengė tinklu, kad panašios situacijos nepasikartotų.

Apie bičių išnuodijimą informuota policija, pradėtas tyrimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min