Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje nufilmuota KET pažeidimų virtinė: tėvai „saugiai“ išleidžia vaikus į mokyklą tiesiai po kitų automobilių ratais

Gatvę pėsčiųjų perėjoje kertantis vaikas
Stop kadras iš filmuotos medžiagos / Gatvę pėsčiųjų perėjoje kertantis vaikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio rytą Vilniuje nufilmuota situacija, kai į mokyklą per pėsčiųjų perėją skubėjęs vaikas vos nepakliuvo po automobilio ratais. Analizuojant filmuotą medžiagą aiškėja, kad avarinė situacija kilo dėl virtinės Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Šis vaizdo įrašas Vilniuje nufilmuotas trečiadienį prieš pat 8 val. Žemynos g. Šioje gatvėje yra kelios pėsčiųjų perėjos, per kurias į greta esančią Žemynos progimnaziją kiekvieną rytą skuba moksleiviai.

Šias pėsčiųjų perėjas daugybė automobiliais vaikus į mokyklą vežančių tėvų pažeisdami Kelių eismo taisykles naudoja kaip stoteles. Kelioms sekundėms automobilį sustabdę tiesiog pėsčiųjų perėjoje, tėvai išleidžia savo vaikus į mokyklą ir važiuoja toliau.

Būtent tokia situacija ir buvo nufilmuota trečiadienį. Pėsčiųjų perėjoje sustojo automobilis „Renault“. Netrukus pro jo priekį su kuprine ant pečių į kitą gatvės pusę, mokyklos link, pradėjo bėgti vaikas.

Dauguma vairuotojų, kiekvieną rytą važiuojančių pro šią vietą, žino, kad gatvėje bet kuriuo metu gali pasirodyti vaikas. Todėl net ir skubantys vairuotojai kantriai laukia, kol vaikus į mokyklą atvežę tėvai vėl pajudės.

Deja, trečiadienio rytą viena skubanti 2009 metais pagaminto automobilio „Seat Leon“ vairuotoja nusprendė nelaukti. Ji išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir sustojusį automobilį „Renault“ pradėjo lenkti tiesiog pėsčiųjų perėjoje. Tuo metu į gatvę pro stovinčios mašinos priekį išbėgo vaikas.

„Seat“ vairuotoja vaiką pastebėjo paskutiniu momentu ir spėjo sustabdyti savo automobilį. Išsigandęs gatvės viduryje stabtelėjo ir vaikas.

Vaikas šį kartą gatvę kirto sėkmingai. „Renault“ pajudėjo, tuo pat metu į savo eismo juostą pabandė grįžti ir „Seat“. Automobilio vairuotoja dar kartą pažeidė Kelių eismo taisyklės perėją kirsdama tiesiai prieš nosį dar dviem moksleivėms, jau nužengusioms ant važiuojamosios kelio dalies ir sustojusioms gatvėje.

VIDEO: Virtinė KET pažeidimų

15min.lt žurnalistui pavyko pakalbėti su viena jauna mama, kuri savo vaiką į mokyklą atveža automobiliu ir paleidžia būtent šioje pėsčiųjų perėjoje Žemynos g. Peržiūrėjusi vaizdo medžiagą moteris buvo šiek tiek sutrikusi.

„Žinau, kad sustodama perėjoje darau pažeidimą. Tačiau čia tiesiog nėra kitos vietos paleisti vaiką. Visada įsijungiu avarines šviesas, stabteliu kelioms sekundėms ir, vaikui išlipus, važiuoju toliau. Iki šiol galvojau, kad tai saugu“, – sakė moteris.

Redakcijos pašnekovės vaikas, išleistas iš automobilio, taip pat turi pereiti gatvę. Moteris sako, važiuoti pradedanti tuomet, kai vaikas jau pereina į kitą gatvės pusę. Ji sako niekada nepagalvojusi, kad šioje vietoje kas nors gali bandyti aplenkti sustojusį automobilį.

„Matau, kas gali nutikti. Dabar reikės iš naujo galvoti, kur būtų galima saugiai išleisti į mokyklą atvežtą vaiką“, – sakė moteris.

Šioje perėjoje į mokyklą atvežtus vaikus kiekvieną rytą stabtelėję išleidžia kelios dešimtys tėvų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min