Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 26d. 15:58

Vilniuje nuteista vairuotoja Jevgenija Mackanec, neblaivi sužalojusi merginą

„VW Golf“ mirtinai partrenkė pėsčiąjį
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Asociatyvinė iliustracija

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad J.Mackanec (gim. 1980 m.) skiriama 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams. Taip pat maksimaliam 3 metų terminui automobiliu „Volvo S70“ važinėjusiai moteriai atimta teisė vairuoti. Visą bausmės vykdymo laiką nuteistoji nuo 23 val. iki 6 val. negalės palikti namų.

Teismas nukentėjusiosios (gim. 1995 m.) naudai priteisė 40 tūkstančių eurų, o jos tėvams – po 7 tūkstančius eurų neturtinės žalos atlyginimą.

Pagrindų atleisti kaltinamąją nuo baudžiamosios atsakomybės teismas nenustatė.

Nuosprendyje pažymima, kad moteris padarė neatsargų nusikaltimą, kurio pasekmės yra sunkios.

35 metų nuteistoji charakterizuojama teigiamai, dirba ir sutiko atlyginti padarytą žalą – tai rodo jos pastangas būti socialiai naudinga ir atsakinga už savo veiksmais sukeltas pasekmes.

J.Mackanec anksčiau teista nebuvo, taip pat nebuvo bausta ir administracine tvarka, kaltę pripažino. Alkoholį ji vartojo dėl psichologinių problemų, priklausomybė nenustatyta.

Nuteistoji charakterizuojama teigiamai, dirba ir sutiko atlyginti padarytą žalą – tai rodo jos pastangas būti socialiai naudinga ir atsakinga už savo veiksmais sukeltas pasekmes. Skirta bausmė yra artima sankcijos vidurkiui.

Teismas taip pat nusprendė, kad nuteistosios pasišalinimas iš įvykio vietos galėjo būti sukeltas šoko ir psichinės būklės – nėra įrodymų, kad J.Mackanec veikė tyčia, rašoma Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Guodos Paužaitės antradienį paviešintame pranešime.

Primenama, kad J.Mackanec 2013-ųjų gruodį, būdama apsvaigusi nuo alkoholio (2,7 promilės), nesulėtino važiavimo greičio prieš pėsčiųjų perėją, „Volvo S70“ automobiliu partrenkė ir sunkiai sužalojo nukentėjusiąją bei pasišalino iš įvykio vietos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min