Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje nuteistas avarijas imitavęs sukčius (atnaujinta 14.25 val.)

Artūras Ragauskas
Policijos nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė nuosprendį anksčiau keturis sykius teistam sostinėje avarijas imitavusiam Artūrui Ragauskui (gim. 1968 m.) ir skyrė jam 2 metų laisvės atėmimo bausmę už sukčiavimą, turto sugadinimą ir plėšimą.

Teismas taip pat iš kaltinamojo priteisė 2350 litų nukentėjusiems padarytai turtinei žalai atlyginti.

Kaip informuoja teismo atstovas spaudai, A.Ragauskas nuteistas už tai, kad 2006 metų gruodžio 13 dieną, turėdamas tikslą apgaule užvadyti svetimą turtą, stovėdamas pėsčiųjų perėjoje ir pamatęs, kad pradėjo važiuoti automobiliai, išbėgo į gatvę ir atsitrenkė į automobilį Honda Accord, po to automobilio vairuotojui pareiškė, kad susižalojo koją ir paprašė nuvežti į Santariškių ligoninę, o ten nuvykus iš vairuotojo pareikalavo 300 litų, kad apie įvykį nepraneštų kelių policijai, bei šiuos pinigus gavo.

A.Ragauskas taip pat nuteistas už tai, kad pernai rugpjūčio 1 dieną, turėdamas tikslą apgaule užvaldyti svetimą turtą, stovėdamas pėsčiųjų perėjoje Šopeno-Stoties-Sodų gatvių sankryžoje Vilniuje, ir pamatęs, kad pradėjo važiuoti automobiliai, išbėgo į gatvę ir atsitrenkė į automobilį Renault 19, o iš vairuotojo pareikalavo 400 litų, kad nepraneštų apie eismo įvykį policijai, tačiau vairuotojas sutiko sumokėti 250 litų.

Jis taip pat nuteistas už du sukeltus analogiškus eismo įvykius praėjusių metų spalio 10 ir spalio 21 dienomis, kurių metu iš automobilių vairuotojų reikalavo pinigų, kad apie eismo įvykį nepraneštų policijai. Vienam vairuotojui atsisakius sumokėti 300 litų, A.Ragauskas pagrobė iš jo 1 tūkst. 300 litų bei pabėgo.Sankryžoje pamatęs, kad pradėjo važiuoti automobiliai, A.Ragauskas išbėgo į gatvę ir atsitrenkė į „Renault 19“ , o iš vairuotojo pareikalavo 400 litų, kad nepraneštų apie eismo įvykį policijai.

Apklaustas teisiamajame posėdyje A.Ragauskas savo kaltę dėl sukčiavimo pripažino, paaiškino, kad jam buvo reikalingi pinigai, todėl specialiai „lįsdavo po mašina“ ir reikalaudavo iš vairuotojų pinigų, kad nepraneštų į policiją. Kaltinamasis neigė, kad apiplėšė vieną nukentėjusįjį, pagrobdamas iš jo 1 tūkst. 300 litų.

Teisme apklausti nuo sukčiaus nukentėję vairuotojai patvirtino, kad A.Ragauskas iš jų reikalavo pinigų, kad apie eismo įvykį šis nepraneštų policijai.

Vienas nukentėjusiųjų paaiškino, kad praėjusių metų spalio 10 dieną vairuodamas automobilį pajuto smūgį į galines mašinos duris ir išlipęs pamatė kaltinamąjį A.Ragauską. Šis dejavo, kad jam esą skauda koją ir ranką, prašė nuvežti į ligoninę Lazdynuose ir už vaistus sumokėti 300 litų. Tuomet nukentėjusiajam kilo įtariamas, kad ši avarija gali būti imituota, jis nuvežė A.Ragauską į ligoninę, tačiau pinigų nedavė.

Automobilio vairuotojas matė, kaip ligoninės priimamajame šis vyras pateikė „Sodros“ pažymėjimą ir įsidėmėjo jo pavardę. Palikęs automobilį atokiau, vairuotojas pamatė, kad po kelių minučių tariamas sužeistasis išėjo iš ligoninės, paaiškino, kad ten didelė eilė ir kad jis ateis vėliau. Automobilio vairuotojas jį įsisodino į mašiną ir pasakė, kad nuveš į policiją. Tuomet A.Ragauskas ištraukė iš vairuotojo kišenės pinigus ir iššoko iš automobilio.

Apie šį įvykį vyras pranešė policijai, kartu su pareigūnais ieškojo sukčiaus, tačiau jo nesurado. Grįžęs namo, vairuotojas internete perskaitė kelis straipsnius apie šio sukčiaus imituojamas avarijas.

Kitas nukentėjusysis paaiškino, kad praėjusių metų rugpjūčio 1 dieną A.Ragauskas sumokėjo 250 litų. Maždaug po mėnesio jis važiavo š Trakus ir Lazdynų mikrorajone pajuto smūgį į automobilį bei pamatė tą patį vyriškį. Išlipęs iš automobilio vairuotojas iš karto pažino kaltinamąjį, kuris vėl pradėjo reikalauti 200 Lt. Nukentėjusysis tariamai sužalotam vyrui pasakė, kad jį atpažino, kad jis yra sukčius ir kad kviečia policiją, tačiau kaltinamasis pabėgo.

Praėjusių metų rudenį policija išplatino šio sukčiaus nuotraukas ir paprašė nukentėjusiųjų kreiptis į teisėsaugos institucijas. Po šio kreipimosi atsiliepė vienas vairuotojas, kurį avarijų imituotojas buvo apgavęs 2006 metais.

Praėjusių metų pavasarį Tauragės rajono apylinkės teismas už avarijų imitavimą A.Ragauską nuteisė 90 parų arešto bausme. 2008 metais už analogišką nusikalstamą veiką Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas jam buvo skyręs piniginę baudą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min