Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje nuteistas keleivę sužalojęs autobuso vairuotojas

Naujieji Vilniaus autobusai „Castrosua“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

2014 m. spalio 27 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojas K.F. buvo kaltinamas dėl Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimo.

Nuteistasis K.F. 2013 m. balandžio 9 d., Vilniuje, vairuodamas kelių transporto priemonę – UAB „Vilniaus viešasis transportas“ priklausantį autobusą, prieš uždarydamas autobuso duris neįsitikino, kad visi keleiviai saugiai išlipo, įlipo ir uždarė autobuso duris, kuriomis buvo prispausta į autobusą lipusi keleivė. Pradėjus važiuoti autobusui keleivė parkrito ir buvo sužalota.

Teismas nustatė, kad senyvo amžiaus nukentėjusioji patyrė daugybines plėštines žaizdas dešinio dilbio ir dešinės blauzdos srityse, dešinio blauzdikaulio vidinės kulkšnies atvirą lūžį su pėdos panirimu, dešinės plaštakos pirštų lūžius, dešinės čiurnos potrauminę kontraktūrą.

Apklausus nukentėjusiąją, liudytojus bei remiantis specialistų išvadomis, Kelių eismo įvykio vietos apžiūros protokolu, teismas konstatavo, jog autobuso vairuotojas padarė jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką. K.F. nusikalstama veika neatsargi, savo veiksmais nuteistasis pažeidė Kelių eismo taisyklių 9, 106 punkto reikalavimus, nukentėjusiajai padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Teismas nusprendė K.F. pripažinti kaltu ir nubaudė jį 1 950 Lt bauda. Nukentėjusiosios civilinį ieškinį teismas tenkino iš dalies ir priteisė atlyginti jos naudai 2 178,60 Lt iš UAB DK „PZU Lietuva“ turtinės žalos ir 10 000 Lt neturtinės žalos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas, pažymima Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Airinės Šerelytės-Skistymienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min