Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje nuteisti narkotikus platinusios „Lapinų“ gaujos nariai

Tiriant „lapinų“ gaujos veiklą įtarimai buvo pareikšti 93 asmenims.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tiriant „lapinų“ gaujos veiklą įtarimai buvo pareikšti iš viso 93 asmenims.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį lapinais vadinamos gaujos byloje – iš 33 kaltinamųjų už narkotikų platinimą nuteisti 23.

Vienas asmuo atleistas nuo atsakomybės kaip su teisėsauga bendradarbiavęs asmuo. Vienas teisiamasis slapstosi, dar vienas mirė. Dalis kaltinamųjų išteisinti neįrodžius, kad jie dalyvavo gaujos veikloje.

Kaip pranešė Nacionalinė teismų administracija, griežčiausiomis bausmėmis nubausti gaujos vadeivomis laikyti Tomas Čaikauskas, Karolis Lenkovskis ir Stanislavas Romeika, jie kalės atitinkamai 15, 15 ir 13 metų.

Griežčiausiomis bausmėmis nubausti gaujos vadeivos Tomas Čaikauskas, Karolis Lenkovskis ir Stanislavas Romeika, jie kalės atitinkamai 15, 15 ir 13 metų.

Kitiems kaltinamiesiems skirtos bausmės, kurių trukmė varijuoja nuo pustrečių iki vienuolikos metų. Laimis Barauskas gavo 11 metų nelaisvės, Antonas Ščesnovičius – 8 metus ir 15,3 tūkst. litų baudą, Karolis Vaitekūnas – 8 su puse metų, Aleksandras Romanovskis – 8 metus, Kšištofas Šafranovičius – 5 metus, Igorins Irikinas – 7 su puse metų, Andrejus Kutko – 8 su puse metų, Marjanas Blaževičius – 8 su puse metų, Domas Ereminas – 7 su puse metų, Genrikas Lisovskis – 10 su puse metų, Ramūnas Pranaitis – 8 metus, Olegas Diatlovas – 10 metų, Marius Radzevičius – puspenktų metų nelaisvės.

Dariušas Filipovas ir Artūras Pataškinas kalės po pusantrų metų, o Artūras Sobolevskis, Karolis Malinovskis, Miroslavas Grakas, Dmitrijus Sokolovas ir Andrejus Zaveriucha – po pustrečių metų.

Aleksandras Tamkunas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės kaip asmuo, aktyviai padėjęs atskleisti gaujos padarytus nusikaltimus.

Byloje surinktais įrodymais nustatyta, kad „lapinų“ grupuote vadintos gaujos tikslas buvo prekyba narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Liudytojų parodymai rodo, kad kvaišalai gauti daugiausia iš vieno šaltinio, gauja turėjo savas taisykles, pavyzdžiui, neimti narkotinių medžiagų iš kitų, nesiskolinti, narkotikų niekuo neskiesti, turėti po kelis telefonus ir SIM korteles, juos nuolat keisti, vengti balso įrašymo, apie problemas ar konfliktus informuoti aukštesnes grandis, ir panašiai.

Gaujos vadovai stengėsi į narkotikų platinimą įtaukti kaip įmanoma daugiau asmenų, siekiant gauti kuo didesnį pelną. Įrodymai byloja, kad platintojams įsiskolinus, skolai atsiimti gaujos vadeivos nurodydavo smurtą. Nemažai grupuotės narių turėjo šaunamuosius ginklus. Per kratas rasta neperšaunamų liemenių, beisbolo lazdų, peilių. Atskiriems nusikaltimams daryti naudoti net kirviai.

Narkotikų perdavimas vykdavo paketus su narkotikais numetant ant žemės iš anksto, iš prekeivio paimant pinigus už anksčiau gautas ir parduotas narkotines medžiagas ir akimis, žvilgsniu ar gestu nurodant, kur guli paketas su kvaišalais. Kartais narkotinės medžiagos būdavo paliekamos iš anksto aptartose slėptuvėse, dažniausiai prieš tai paėmus paliktus pinigus. Narkotikams pakuoti naudota izoliacinė medžiaga, ant kurios nelieka pirštų pėdsakų. Slėptuvės buvo dažnai keičiamos.

Be gaujos egzistavimo ir prekybos narkotikais byloje įrodyti ir dešimt kitų nusikaltimų: nužudymas, trys sveikatos sutrikdymai, du turto prievartavimo atvejai, neteisėtas laisvės atėmimas, svetimo turto sugadinimas, viešosios tvarkos pažeidimas.

Dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažino ir teismui aiškino, kad gaujos veikloje nedalyvavo, o apie „lapinų“ grupuotę sužinojo iš tyrėjų, prokurorų arba žiniasklaidos. Kai kurie kaltinamieji teigė iki teismo posėdžių apskritai nieko nežinoję apie jiems pateiktus kaltinimus ir minėtos gaujos egzistavimą.

Ši didelės apimties ir sudėtinga byla teismui buvo atiduota 2011 metų rugpjūtį, joje kaltinimai buvo pateikti 33 asmenims dėl 14 nusikalstamų veikų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min