Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje pasieniečiai sulaikė motorolerių dėžėmis maskuotą kontrabandinių rūkalų krovinį

Vilniuje sulaikytas kontrabandinių cigarečių krovinys
VSAT nuotr. / Vilniuje sulaikytas kontrabandinių cigarečių krovinys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasieniečiai Vilniuje sulaikė stambų kontrabandinių cigarečių krovinį, kurį latviai į Vakarų Europą ketino gabenti užmaskavę motorolerių dėžėmis. Areštinėje atsidūrė su šia nusikalstama veika siejami penki latviai ir lietuvis. Ant rūkalų pakelių buvo užklijuotos padirbtos banderolės. Įtariama, kad ir pačios cigaretės pagamintos ne gamykliniu būdu, o yra sufalsifikuotos.

Penktadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Operatyvinės veiklos valdybos ir Vilniaus rinktinės operatyvininkai įsiveržė į vienai uždarajai akcinei bendrovei, besiverčiančiai krovinių gabenimu, priklausantį angarą.

Čia pasieniečiai aptiko du mikroautobusus „Mercedes Benz Spinter“ latviškais valstybiniais registracijos numeriais. Į juos penki asmenys krovė dėžes su cigaretėmis.

Netikėtai VSAT pareigūnų užklupta penkiukė nesipriešino. Nustatyta, kad visi sulaikytieji yra Latvijos piliečiai. Vyrų amžius – nuo 38 iki 45 metų.

Paaiškėjo, kad užsieniečiai į mikroautobusus krovė dėžes, kuriose paprastai gabenami išardyti motoroleriai. Tačiau šiuo atveju vietoje dviračių transporto priemonių jose buvo kontrabandinės cigaretės.

Iš viso VSAT pareigūnai aptiko 34 tūkst. 400 pakelių cigarečių „LM“, paženklintų rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Rūkalai buvo sukrauti į šešias dėžes. Įtariama, kad šis krovinys yra skirtas Vakarų Europos šalių juodajai rinkai. Cigarečių banderolės yra suklastotos. Įtariama, kad padirbtos yra ir pačios cigaretės.

Pasieniečiams apžiūrint įvykio vietą į angarą įžengė vyras, kuris iškart irgi buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad tai – minėtoje bendrovėje dirbantis 43 metų vilnietis.

Savaitgalį visus sulaikytuosius – penkis latvius ir lietuvį – Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas leido suimti mėnesiui.

Cigaretės ir abu mikroautobusai laikinai saugomi VSAT Vilniaus rinktinėje. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis šio VSAT padalinio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min