Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 09 30, 12:23

Vilniuje pasieniečiams įkliuvo į daugiabučio rūsį kontrabandą nešę du vyrai

Pagėgių rinktinės pasieniečiai Vilniuje surengė sėkmingą kontrabandinių cigarečių gabentojų sulaikymo operaciją. Išankstinės informacijos apie galimai vykdomą neteisėtą veiką turėjusiems VSAT pareigūnams įkliuvo du sostinės gyventojai ir daugiau kaip 20 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų.
Sulaikyta cigarečių kontrabanda
Sulaikyta cigarečių kontrabanda / VSAT nuotr.

Antradienį vakare Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pasieniečiai vienoje Vilniaus gatvėje užklupo du vyrus. Jie iš netoliese stovėjusio automobilio „Škoda Rapid“ į daugiabučio namo rūsį nešiojo kartonines dėžes.

Transporto priemonėje ir rūsyje iš viso rasta 4690 pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“, „NZ Gold“, „Minsk Capital“ ir „Minsk Superslims“.

Paaiškėjo, kad abu nešikai yra Vilniaus gyventojai, 54 ir 72 metų. Sulaikomi jie nesipriešino.

Tyrimą tęsę VSAT pareigūnai tą pačią dieną, antradienį, atliko kratą Vilniaus pakraštyje esančiame gyvenamajame name bei garaže.

Pastarajame, o taip pat šalia stovėjusioje dviratėje priekaboje pasieniečiai rado 16 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ ir „NZ Gold“. Dalis šių rūkalų buvo gamyklinėse pakuotėse, aptrauktose juodos spalvos polietileno plėvele. Cigaretės pažymėtos baltarusiškomis banderolėmis.

Viso rastojo rūkalų krovinio vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau 73 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šiame VSAT padalinyje laikinai saugomi rastieji rūkalai, automobilis ir priekaba.

Po apklausų abu vyrai uždaryti į areštinę. Jiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min