Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje pleškėjo trys angarai: per sprogimą sužeisti žmonės, dangų užtemdę dūmai priminė vulkaną

Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą sostinėje į dangų kilo juodų dūmų stulpas. Paaiškėjo, kad sudegė trys angarai, įgriuvo lubos. Sudegusiuose angaruose buvo statybinių medžiagų, senų baldų ir ryšių technikos. Į įvykio vietą Lazdynuose išsiųstos didžiulės gelbėtojų pajėgos, tačiau per pusantros valandos nuo gaisro pradžios liepsnų plitimo sustabdyti nepavyko. Dar blogiau – sprogus kažkokiam balionui, skeveldros sužeidė civilį ir gelbėtoją. Gaisras apmalšintas tik apie 21 val.

Papildyta 21.29 val. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius šį gaisrą įvardijo kaip didžiausią šįmet. Keliama ne viena versija, kodėl kilo gaisras. Vienas ugniagesys gavo šilumos smūgį, tačiau medikai jam suteikė pagalbą ir šis atsigavo. Pasak R.Steponavičiaus, daugiau nukentėjusiųjų nebuvo.

VIDEO: Didžiulis gaisras Vilniuje, Luko Pigagos medžiaga

Tuo metu, 15min.lt žiniomis, dar vieną civilį sužeidė dujų baliono sprogimo skeveldra. Pasak R.Steponavičiaus, oras šioje vietoje labai kenksmingas.

Jis taip pat teigė, kad ugniagesiai, atvykę į įvykio vietą, jau rado tris liepsnose skendinčius angarus. Ugniagesių darbą apsunkino tai, kad prie šios vietos sudėtinga privažiuoti, keblus ir vandens tiekimas. Gesinti teko didelį plotą.

Išdegė iš viso 6000 kvadratinių metrų plotas – trys angarai. Gaisrą gesino aštuonios ugniagesių cisternos ir du specialiosios paskirties automobiliai, ugniagesių įvykio vietoje dirbo apie 40.

Įvykių chronologija:

Savanorių prospekte, prie vadinamojo Gerosios Vilties transporto žiedo, į dangų penktadienio vakarą kilo tirštų juodų dūmų kamuoliai. Netrukus angarus apėmė atvira liepsna.

15min.lt žiniomis, iš įvykio vietos išvažiavo du greitosios pagalbos automobiliai.

Paaiškėjo, kad gaisro įkarštyje sprogo kažkoks balionas. Jo skeveldros sužeidė du žmones. Pirminiais duomenimis, vienas nukentėjusiųjų yra civilis, o kitas – su ugnies stichija kovojęs profesionalus ugniagesys gelbėtojas. Jam pirmoji pagalba suteikta įvykio vietoje. Teigiama, kad pavojus jo gyvybei negresia.

Apie įvykį pirmoji pranešė gaisro liudininkė Jolita P.

Gaisro padariniai matomi iš daugelio aplinkinių Vilniaus rajonų. Sostinės Lazdynų rajono pakraštyje kilusio gaisro dūmai buvo matomi net iš Trakų, esančių už dvidešimties kilometrų, pranešė 15min.lt skaitytojas Irmantas.

15min.lt skaitytojo nuotr./Įvykio vietoje
15min.lt skaitytojo nuotr./Įvykio vietoje

Redakcija dėkoja šimtams 15min.lt skaitytojų, užfiksavusių šio didžiulio gaisro padarinius ir per valandą atsiuntusiems kelis šimtus nuotraukų!

Luko L. nuotr./Kai ugniagesių dar nebuvo
Luko L. nuotr./Kai ugniagesių dar nebuvo

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriuje 15min.lt sužinojo, kad pranešimas apie įvykį sostinės Šiltnamių ir E.Šimkūnaitės gatvių teritorijoje gautas prieš pat 19 val.

Iš pradžių buvo aišku tik tiek, kad užsidegė trys metaliniai angarai, kurių plotis yra 50 metrų, ilgis – 250 metrų.

VIDEO: Didelis angarų gaisras Vilniuje priminė ugnikalnio išsiveržimą

Pasak liudininkų, per gaisrą pokšėjo sprogimai.

Paaiškėjo, kad dviejuose iš sudegusių angarų buvo automobilių dalys, kitame – rekonstruojami seni baldai bei gėlės.

Didžiulį gaisrą penktadienio vakarą, kai sostinėje vyksta „Kultūros nakties“ renginiai, pavyko apmalšinti tik apie 21 val.

Į įvykio vietą išsiųstos didelės ugniagesių pajėgos, apie 10 autocisterų ekipažų.

Pareigūnai netrukus aptvėrė didelę teritoriją, kad smalsuoliai ir kiti pašaliniai negalėtų patekti į pavojingą teritoriją.

Apie 20 val. angarai dar liepsnojo atvira ugnimi. PADG atstovai naujienų portalą 15min.lt informavo, kad per pusantros valandos nuo gaisro pradžios situacija įvykio vietoje faktiškai nepasikeitė: liepsnų plitimo sustabdyti nepavyko.

Didžiulį gaisrą penktadienio vakarą, kai sostinėje vyksta „Kultūros nakties“ renginiai, pavyko apmalšinti tik apie 21.00 val.

Bendrasis pagalbos centras informuoti apie šį įvykį visuomenės ir žiniasklaidos nesivargino. Tuo tarpu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, užuot ilsėjęsis po sunkios darbo savaitės, asmeniškai nuvyko į šio ekstremalaus įvykio vietą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min