Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 25d. 16:15

Vilniuje rastas sprogmuo, pradėtas vykdyti planas „Skydas“ (nuotraukos, video, papildyta 17.06 val.)

Sprogmuo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Sprogmuo

Vilniaus pakraštyje šeštadienio popietę rastas sprogmuo ant kojų sukėlė visas sostinės specialiąsias tarnybas.

Kariškas maždaug metro ilgio sprogmuo aptiktas apie 13.50 val. laukuose ties Pergalės g. Džiaugsmo g. sankirta. Žemę dirbę žmonės, aptikę sprogmenį, paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešė apie radinį.

Policijos patruliams patvirtinus, kad žemėje iš tiesų rastas kariškas sprogmuo, pradėtas vykdyti planas „Skydas" - įvykio vieta aptverta, iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, greitosios pagalbos medikai ir kariuomenės išminuotojai. Apie 16 val. jų buvo vis dar laukiama, žmonės žemės darbus turėjo nutraukti ir taip pat laukė išminuotojų.

VIDEO: Vilniaus pakraštyje rastas sprogmuo

Vietos gyventojai pasakojo, kad šioje vietoje, kur dabar yra laukai, prieš keliasdešimt metų buvo šaudykla. Tai buvo Sovietų karinė teritorija, greičiausiai sprogmuo tada čia ir pateko.

Papildyta 17.06 val.: Atvykę kariuomenės išminuotojai konstatavo, kad žemėje rastas labai pavojingas rusų gamybos Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo.

Tai artilerijos sviedinys, šaudomas iš patrankos, pritaisytos ant geležinkelio platformos. „Be specialių staklių šio sviedinio į patranką įdėti nebūdavo įmanoma“, - teigia išminuotojai.

Išminuotojų žodžius patvirtina ir tai, kaip sviedinys rastas - jis gulėjo taip, tarsi iš tiesų atskridęs nuo už poros kilometrų esančio geležinkelio.

Pasak kariškių, sviedinyje yra apie 50 kg galingos sprogstamosios medžiagos. Vilniaus pakraštyje rastas sprogmuo smarkiai pažeistas.

Išminuotojai nusprendė rastą sviedinį sunaikinti Pagirių karjere. Iki jo kariškius lydėjo policijos, ugniagesių ir greitosios pagalbos medikų automobiliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min