TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje siautėjusios gaujos byla iškeliavo į teismą (nuotraukos, video)

Gaujos nariai treniruodavosi karjeruose ir mėgo įsiamžinti ginkluoti, su prabangiais automobiliais.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Gaujos nariai treniruodavosi karjeruose ir mėgo įsiamžinti ginkluoti, su prabangiais automobiliais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniaus apygardos prokuroras Mindaugas Bliuvas teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl šaunamaisiais ginklais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo jam bei dalyvavimo jo veikloje, dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, dėl netikrų pinigų laikymo bei asmeninio dokumento neteisėto įgijimo ir laikymo.

Kaip informuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, ikiteisminį tyrimą šioje byloje Vilniaus apygardos prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais baigė rugsėjo 23 dieną.

Pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo bei dalyvavimo jo veikloje buvo įteikti daugiau kaip 60 asmenų. Dalis jų už grotų atsidūrė praėjusių metų gruodį, kiti – šiemet vasario mėnesį. Baudžiamojoje byloje, perduotoje Vilniaus apygardos teismui, yra 27 įtariamieji, kurių dalis yra suimti. Likusių nusikalstamo susivienijimo narių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

Įtariamieji kaltinami, kad dalyvaudami nusikalstamo susivienijimo veikloje, jie išplatino ne mažiau kaip 63 kilogramus amfetamino ir metamfetamino, apie 10 kilogramų kanapių ir jų dalių, apie vieną kilogramą kokaino, maždaug 400 gramų heroino ir per 13 tūkstančių psichotropinio poveikio tablečių.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą specialiai tam buvo sudaryta tyrimo grupė, kurioje – dvylika Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus ir Vilniaus miesto bei rajono apylinkės prokurorų, taip pat penki Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo (LKPB ONT) padalinių pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai sostinėje aptiko patalpas, kuriose veikė šio nusikalstamo susivienijimo „laboratorija“ – čia buvo gaminama psichotropinė medžiaga amfetaminas.

Per kratas buvo rasta 15 įvairių kalibrų ir kategorijų šaunamųjų ginklų, priklausiusių nusikalstamo susivienijimo nariams, taip pat apie 120 šovinių.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po LKPB ONT padalinių pareigūnų atlikto ilgalaikio operatyvinio tyrimo. Bendroje operacijoje, nukreiptoje prieš vieną stambiausių Vilniaus mieste bei apskrityje veikusią narkotikų platintojų tinklą, dalyvavo Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus ir Vilniaus miesto bei rajono apylinkių prokuratūrų prokurorai, LKPB ONT padalinių ir Vilniaus apskrities VPK pareigūnai. Buvo pasitelkti ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vyrai.

„Turint galvoje didžiulę bylos apimtį ir sudėtingumą, ikiteisminį tyrimą baigėme per tikrai trumpą laiką, – sakė šios tyrimo grupės vadovas Vilniaus apygardos prokuroras Mindaugas Bliuvas. – To pasiekėme itin glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ONT padalinių pareigūnais“.

Penktadienį byla, kurią sudaro 54. tomai, buvo išgabenta į Vilniaus apygardos teismą.

Įstatyme tam, kas organizavo ar vadovavo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluotam nusikalstamam susivienijimui, numatyta laisvės atėmimo nuo dešimties iki dvidešimties metų arba įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.

VIDEO: Narkotikų prekeivių sulaikymas (policijos filmuota medžiaga)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min