Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 22d. 14:21

Vilniuje su įkalčiais sulaikyta profesionali kišenvagė iš Panevėžio

kalvariju-turguje-sulaikyta-profesionali-kisenvage-su-ikalciais
Sulaikyta įtariamoji

Rugsėjo 21 d. apie 11.45 val. Kalvarijų turgavietėje su įkalčiais buvo sulaikyta 47-erių metų kišenvagė, į sostinę atvykusi iš Panevėžio. Ši moteris, pridengdama „darbinę“ ranką nuo aplinkinių, kišenvagių kalba vadinama „širma“,  slapčia iš senyvo amžiaus moters rankinės pavogė piniginę su pinigais ir dokumentais. Po šios vagystės įtariamoji iškart buvo sulaikyta.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Kalvarijų turgavietės apsaugos darbuotojais, sulaikė profesionalią kišenvagę su įkalčiais.

Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas, įtariamoji uždaryta į areštinę, artimiausiu metu bus kreipiamasi į teismą užbaigti tyrimą pagreitinto proceso tvarka.

Ši panevėžietė į kišenvagius sostinėje gaudančių pareigūnų akiratį pakliuvo prieš mėnesį. Ji periodiškai „darbuodavosi“ Vilniaus turgavietėse.

VIDEO: Užfiksuota, kaip profesionali kišenvagė turguje bando nugvelbti piniginę

Pareigūnai turi duomenų, kad ši moteris 2013 m. buvo teista Anglijoje dėl kišenvagysčių. Viename iš miestų net buvo sudaryta speciali pareigūnų grupė jos sulaikymui su įkalčiais. Ji buvo sulaikyta ir nuteista 2 m. laisvės atėmimo bausme ir uždrausta atvykti į tą miestą 10 metų. 2016 m. įtariamoji grįžo į Lietuvą ir, turimais duomenimis, didžiuosiuose Lietuvos miestuose tęsė savo įprastą „darbą“.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai turi pagrindo manyti, kad ši moteris padarė ir daugiau panašaus pobūdžio nusikaltimų, todėl asmenų, nukentėjusių nuo šios kišenvagės ar turinčių kitokios informacijos apie jos nusikalstamą veiklą, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatais telefonu (8 5) 271 6053.

Pareigūnai atkreipia piliečių dėmesį į tai, kad būnant visuomeniniame transporte, lankantis turgavietėse, prekybos centruose ar kitose masinėse susibūrimo vietose, būtina atsakingai saugoti savo turtą – stengtis pinigines, mobiliuosius telefonus ar kitus vertingus daiktus laikyti vidinėse rūbų kišenėse ar užsegtose rankinėse, o rankines, kuprines laikyti ne už nugaros, o priešais save, atsiskaitant nedemonstruoti aplinkiniams piniginės turinio, o pastebėjus šalia savęs įtartiną asmenį, demonstratyviai atkreipti jo dėmesį, kad jūs jį matote ir stebite.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min