Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje sučiupto amerikiečio likimą sprendė slaptame teismo posėdyje (atnaujinta 16.52 val.)

V.Dudeką atvežė ir išvežė konvojaus pareigūnai.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / V.Dudeką atvežė ir išvežė konvojaus pareigūnai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus Amerikoje teistas JAV pilietis teismo nutartimi 3 mėnesiams siunčiamas į Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje.

Trečiadienį Vilniaus 2-asis apylinkės teismas slaptame posėdyje nusprendė, kad Vilniuje dėl migracijos tvarkos pažeidimų įkliuvęs JAV pilietis Williamas Vincentas Dudeckas (gim. 1954 m.) turi būri sulaikytas ir patalpintas į Užsieniečių registracijos centrą.

Formaliai teismo nustatytas sulaikymo terminas yra 3 mėnesiai, tačiau realiai W.V.Dudeckas URC liks kol, kol bus įvykdyta įstatymuose numatyta išsiuntimo iš šalies procedūra.

Kaip antradienį pranešė 15min.lt, policijos pareigūnų sprendimu amerikietis privalėjo palikti šalį dar šių metų kovą. Tokį sprendimą policijos pareigūnai priėmė nustatę, kad Amerikos pilietis Lietuvoje gyveno neteisėtai nuo 2009 metų spalio 18 d. Tačiau W.V.Dudeckas ignoravo policijos pareigūnų sprendimą ir liko šalyje.

Vilniaus migracijos valdybos pareigūnai nustatė tikslią minėto Amerikos piliečio buvimo vietą ir jį sulaikė 48 val.

Šios dienos teismo posėdis, kur sprendė JAV piliečio likimą, turėjo vykti viešai, juolab į salę netrukdomai pateko keletas su procesu nesusijusių asmenų, žiūrovų. Tačiau žiniasklaidos atstovų konvojaus pareigūnai į posėdį neleido jėga. Tuo tarpu bylą nagrinėjęs teisėjas Ovidijus Ramanauskas žiniasklaidos atstovams atsisakė net elementariai atsakyti, ar žurnalistai gali stebėti posėdį ir kodėl konvojus neleidžia jų į salę.

Paslapčia nuo žiniasklaidos vykusiame posėdyje Migracijos valdybos atstovė pasakojo, kaip V.Dudeckas užsitraukė pareigūnų nemalonę ir kokias tvarkas pažeidė.

Paaiškėjo, kad pastaruoju metu amerikietis neturėjo jokio galiojančio asmens dokumento, taip pat nebuvo registruota jokia jo nuolatinė gyvenamoji vieta.

Teigiama, kad amerikietis jau buvo susiruošęs išskristi iš Lietuvos, tačiau vagys apšvarino jo automobilį, dingo ir pasas. Vėliau kažkas jį rado išmestą ir atnešė į policiją, tačiau dokumentas jau buvo paskelbtas negaliojančiu. 

Pats užsienietis aiškino, kad užtruko mūsų šalyje ilgiau nei buvo leidžiama, nes privalėjo užbaigti kai kuriuos verslo reikalus. JAV pilietis aiškino, kad į verslą Lietuvoje buvo investavęs 400 000 litų, todėl negalėjo tiesiog visko mesti.

15min.lt žiniomis, slaptojo posėdžio metu buvo minimas amerikietiško stiliaus baras „Route 66“.

Žinoma, jog praėjusį birželį W.V.Dudeckas buvo atleistas iš šį barą valdančios bendrovės direktoriaus pareigų.

Kol buvo sprendžiama, kaip elgtis su amerikiečiu, jo dar buvo teiraujamasi, ar jis turėtų pinigų, jei jam būtų sudaryta galimybė per kuo trumpesnį laiką išvykti iš Lietuvos. W.V.Dudeckas patvirtino, kad turi 2000 litų, už kuriuos įsigytų bilietą ir išskristų.

Amerikiečio interesams atstovavęs advokatas po posėdžio žurnalistams sakė, jog šioje byloje nebuvo akcentuojama, kad tam tikrų pretenzijų V.Dudeckui gali turėti ir Amerikos teisėsauga.

Gynėjas tikino, jog visas ažiotažas yra kilęs tik dėl to, kad vyras pažeidė nustatytą migracijos tvarką.

Kaip jau rašė 15min.lt, sulaikytasis praeityje turėjo rimtų problemų su JAV policija.

2000 m. gruodžio 5 d. vyriškis Floridos valstijoje buvo nuteistas už nepilnamečio išprievartavimą. Teismas jam skyrė 2 metų 5 mėnesių ir 12 dienų laisvės atėmimo bausmę. Iki bausmės pabaigos likus 8 mėnesiams ir 22 dienoms jis buvo paleistas į laisvę lygtiniai.

Išėjęs iš kalėjimo W.V.Dudeckas Floridos valstijoje buvo įtrauktas į registruotų seksualinių nusikaltėlių sąrašus. Ten jo pavardę galima aptikti ir dabar.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min