Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje suimta buvusi Rokiškio prokurorė (nuotraukos, papildyta 12.41 val.)

Vilma Grabauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilma Grabauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas iš dalies patenkino Generalinės prokuratūros prokuroro prašymą ir skyrė buvusiai Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorei Vilmai Grabauskaitei (gim. 1979 m.) 12 dienų suėmimo terminą.

Kaip informuoja teismo atstovas spaudai, V.Grabauskaitė įtariama poveikiu liudytojui ar nukentėjusiajam, taip pat šios nusikalstamos veikos padarymu panaudojant smurtą ar kitokią prievartą bei melagingų parodymų davimo organizavimu.

Už šias nusikalstamas veikas numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų.

V.Grabauskaitės baudžiamoji byla dėl kitų nusikaltimų nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

Papildyta 12.41 val.: Dar antradienį prokurorės ir kartu su ja teisiamo advokato Alberto Kučinsko baudžiamoji byla turėjo būti nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme. Tačiau abu teisiamuosius teismo rūmuose sulaikė STT agentai ir išvežė į Vilnių.

Advokatas A.Kučinskas šiuo metu yra laikinai išbrauktas iš praktikuojančių advokatų sąrašo.

Advokatui ir buvusiai prokurorei pateikti įtarimai dėl poveikio liudininkui ar nukentėjusiajam. A.Kučinską teismas leido trečiadienį leido suimti dvidešimčiai parų. Ketvirtadienį suimta ir buvusi prokurorė.

Kaip praneša agentūra BNS, remdamasi dienraščiu „Vilniaus diena“, advokatas ir buvusi prokurorė Klaipėdos teisme teisiami už kyšininkavimą. Byloje kalbama apie tai, kad A.Kučinskas papirkęs prokurorę, o iš savo kliento reikalavo net pusės milijono litų.

14 tomų byloje tilpo trys istorijos. Vienoje jų kalbama apie tai, kad avių ūkį Rokiškio rajone įregistravęs advokatas naudojo samdinių darbą, bet jiems nemokėdavo algos. Vienas jų dėl to pabėgo. Advokatas kaltinamas paprašęs žmones rasti samdinį, jį prigirdyti ir sumuštą parvežti į ūkį.

Byloje esama duomenų, jog ir pats advokatas samdinę sumušęs šluota ir tampęs už plaukų.

Kitame epizode kalbama apie tai, jog A.Kučinskas reikalavo pusės milijono litų iš žmogžudyste kaltinamo kliento. Šių pinigų neva reikėję papirkti įrodymus suklastosiantiems bei palankius sprendimus priimsiantiems pareigūnams.

Gavęs 2 tūkst. litų advokatas tikino juos perdavęs tyrėjai, tačiau iš tiesų pinigus pasiliko sau.

Paleistas iš areštinės nužudymu įtariamas vyras nusišovė.

Paskutinis byloje minimas epizodas, ko gero, tapo viso tyrimo pradžia. 2007 metų rugsėjį viename Rokiškio rajono kaime beisbolo lazdomis buvo sumuštas žmogus. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, kaltininką ginti ėmėsi A.Kučinskas.

Jis ne kartą įkalbinėjo nusikaltimą tyrusią prokurorę V.Grabauskaitę suklastoti nukentėjusiojo ir liudytojų parodymus, sunaikinti protokolus bei kitus bylos dokumentus. Ši esą liepė tyrėjai įtariamajam nepalankius dokumentus sunaikinti. Jauna prokurorė pasidavė pagundai ir už 500 litų neva pati suplėšė kaltės įrodymus bei sukūrė porą versijų, kurias išdėstęs nukentėjusysis būtų išvadavęs kaltininkus nuo atsakomybės.

Advokatui sumokėjęs 2000 litų tikrasis kaltininkas įtarė, kad A.Kučinskas jį mausto, ir kreipėsi į specialiąsias tarnybas. Taip kaltininkas tapo STT pagalbininku ir padėjo demaskuoti galimą aferą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min