Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje sulaikytas įtariamas nepilnamečių prievartautojas – gamtos mokslų studentas (atnaujinta 20.30 val., video)

Kauno apskrities pareigūnai varžosi dėl geriausio viešosios policijos patrulio ir apylinkės inspektoriaus titulo
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asocoatyvinė iliustracija: sulaikytas įtariamasis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus policija ketvirtadienį po pietų sulaikė asmenį, įtariamą moksleivių seksualiniu prievartavimu.

15min.lt žiniomis, sulaikytasis yra 22 metų studentas vilnietis. Viešoje vietoje, lauke įvykęs sulaikymas jam buvo visiškai netikėtas. Net ir atvežtas į policijos komisariatą įtariamasis ilgai negalėjo atsigauti.

„Jis tiesiog nesitikėjo, kad bus „išskaičiuotas“. Įtariamajam buvo šokas“, – 15min.lt žurnalistui sakė šaltiniai.

Sulaikomas įtariamasis nesipriešino. Teigiama, kad nusikaltimus šis jaunas vilnietis darė palyginti netoli tos vietos, kur gyvena.

Sulaikytasis įtariamas savaitės pradžioje oraliniu būdu išprievartavęs keturiolikmetę. Šis įvykis visuomenėje sukėlė nemažą rezonansą. Sulaikytasis taip pat įtariamas pavasarį seksualiai išnaudojęs dvylikametę, kuri ėjo į muzikos mokyklą. Neatmetama, kad panašių nusikaltimų sulaikytasis yra padaręs ir daugiau.

Kol kas įtariamasis sulaikytas 48 valandoms. Vėliau bus kreiptasi į teismą dėl ilgesnio suėmimo termino.

Ketvirtadienio pavakarę Vilniaus apskrities VPK dėl šio įvykio surengta speciali trumpa spaudos konferencija (žr. video apačioje). Sostinės policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas dėkojo pavaldiniams ir kolegoms, kad visi taip puikiai padirbėjo Angelų sargų dienos išvakarėse. Komisaras taip pat liaupsino miestiečius, kurie labai aktyviai talkino policijai atskleidžiant šį nusikaltimą.

K.Lančinskas minėjo, kad sulaikytasis yra vieno iš sostinės universitetų Gamtos mokslų fakulteto studentas. Policijos vadovas leido suprasti, kad įtariamasis kaltinimų neneigia.

„Sulaikytas buvo 14 val. Šiuo metu vyksta intensyvios apklausos“, – sakė K.Lančinskas.

Jis pasakojo toliau: „Aš su juo kalbėjau iš karto po sulaikymo. Jis buvo pasimetęs ir iš viso nežinojo, ką sakyti. Dabar jis konstruktyviai bendrauja. Konstruktyviai bendrauja, tai, vadinasi, neneigia.“  

Anot K.Lančinsko, dėl patirto streso nuo šio prievartautojo nukentėjusios merginos savo skriaudiką apibūdino ne visai tiksliai, tačiau bendrą įtariamojo portretą pareigūnams pavyko sukurti gana aiškų.

Iki šiol šis studentas su policija nėra turėjęs jokių reikalų. „Mes iš vis apie jį nieko nežinojome. Iki šios dienos tai buvo eilinis pilietis, kuris gyveno Vilniuje – vaikščiojo gatvėmis, važinėjo automobiliu, bendravo su savo bendraamžiais“, – kalbėjo apskrities policijos vadovas.

Kaip tiksliai policininkams pavyko susekti šį įtariamąjį, K.Lančinskas neatskleidė. „Analizuojant iš piliečių gautą informaciją ir pajungus visas policijos galimybes šitas žmogus buvo sulaikytas“, – aptakiai pasakojo komisaras.  Jis tik sakė, kad tikrinant įtarimus buvo patikrinta maždaug 20 asmenų, atitikusių įtariamojo požymius.

15min.lt žurnalisto paklaustas, ar Lazdynuose nukentėjusi mergina turėjo galimybių išvengti prievartos ir apskritai, kaip tėvams apsaugoti vaikus nuo tokių iškrypėlių, K.Lančinskas kalbėjo: „Mes visą laiką rekomenduojame tėvams, kad savo vaikams pasakytų, įtikintų dėl vienos labai paprastos tiesos – kad jie nebendrautų su nepažįstamais, nepasiduotų jokioms vilionėms, jokiems kvietimams parodyti mažus gyvunėlius, pasivaišinti saldumynais. Reikia stengtis pasišalinti į tą vietą, kur yra daugiau žmonių ir pirmam pasitaikiusiam suaugusiajam, o dar geriau – pareigūnui, pranešti apie tai, kas įvyko. Tai turbūt vienintelis variantas nepilnamečiams tokioje situacijoje.“

Papildyta 20.30 val. LNK duomenimis, visos trys aukos atpažino įtariamąjį.

VIDEO: Policijos brifingas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min