Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 6d. 11:08 , atnaujinta: 2011 spalio 6d. 14:19

Vilniuje sutriuškinta stambi narkotikų platintojų gauja

Įtariamųjų sulaikymas S.Neries g.
Sulaikymo liudininko Povilo K. nuotr. / Įtariamųjų sulaikymas S.Neries g.

Po ilgą laiką trukusios slaptos operacijos Vilniuje trečiadienį ir naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį policijos ir prokuratūros pareigūnai sulaikė keliolikos asmenų gaują, sostinėje platinusią narkotines medžiagos. Sulaikymai ir kratos tęsėsi iki pat ketvirtadienio ryto.

15min.lt žiniomis, tai viena iš stambiausių narkotikų platintojų gaujų, pastaruoju metu sulaikytų Vilniuje. Gaujos nariai buvo sekami ne vieną savaitę. Spalio pradžioje, surinkus pakankamai įrodymų dėl gaujos nusikalstamų veiksmų, nuspręsta jos narius sulaikyti.

Trečiadienį gaujos narius pradėta sulaikyti. Didelės policijos ir prokuratūros pajėgos sulaikymus ir kratas tęsė per naktį. Iš viso sulaikyta 17–19 gaujos narių. Iš jų per kratas paimti nemaži kiekiai narkotinių medžiagų, daugiausia heroino.

Šiuo metu sulaikytiems gaujos nariams inkriminuojamas dalyvavimas nusikalstamo susivienijimo veikloje ir prekyba narkotikais.

Ketvirtadienį po pietų rengiamoje spaudos konferencijoje policijos ir prokuratūros atstovai žada atskleisti daugiau detalių apie šios gaujos veiklą ir sulaikymą.

Šios narkotikų prekeivių bylos tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Tirti gaujos nusikaltimams yra sudaryta speciali tyrimo grupė.

Sulaikymo liudininko Povilo K. nuotr./Įtariamųjų sulaikymas S.Neries g.
Sulaikymo liudininko Povilo K. nuotr./Įtariamųjų sulaikymas S.Neries g.

Papildyta: Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas teigia, kad per pastarąją parą vykdant šią operaciją atlikta apie 50 kratų ir sulaikyta 19 įtariamųjų.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius tvirtina, kad tyrimas, sekant šią gaują, vyko 9–12 mėnesių.

„Buvo smūgiuota į pačią narkotikų prekeivių viršūnės dalį. Per trečiadienio operaciją sulaikyta 19 asmenų. Kol kas... Bus kreipiamasi į teismą ir bus prašoma jiems taikyti kardomąją priemonę – suėmimą“, – sakė R.Jancevičius.

Laikinai einantis Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pareigas Andžejus Roginskis tvirtina, kad nors pastarąją parą sulaikyta 19 asmenų, sulaikymai vyko ir anksčiau. Iš viso per šį tyrimą jau sulaikyta apie 50 įtariamųjų.

„Šį kartą mes kalbame apie naujos kartos organizuotą nusikalstamumą, apie ypač pavojingą  nusikalstamą grupę, cinišką grupę, įžūlią, kuri visiškai nepripažįsta jokių autoritetų. Tarp sulaikytųjų yra vienas pareigūnas“, – sakė A.Roginskis.

Pasak R.Jancevičiaus, iš šios nusikaltėlių grupuotės paimtos narkotinės medžiagos (heroinas, amfetaminas, kokainas ir kanapės) skaičiuojamos kilogramais.

Pareigūnai teigia, kad sutriuškinta grupuotė veikė tarptautiniu mastu, tačiau pagrindinė jos veiklos teritorija – Vilnius. Grupuotė buvo gerai organizuota, jos narių amžiaus vidurkis – 30 metų. Tarp jos narių buvo ir moterų. Tai buvo viena didžiausių Lietuvoje veikusių narkotikų prekeivių gaujų.

Kai kurie šios grupuotės nariai jau yra suimti.

VIDEO: "Aras" sulaiko įtariamus narkotikų prekeivius

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min