Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje teisiamas eitynėse „Baltic Pride“ gėjus akmenimis užmėtyti kurstęs vyras

„Baltic Pride“ eitynės
Eglės Digrytės nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: protestas prieš „Baltic Pride“ eitynes Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

„Ten lengviau bus akmenim užmėtyt. Nėra didelių atstumų atitvaram, o miesto centro uždaryti negalės“, – buvo rašoma Dmitrijaus Masliukovo komentare. Jis buvo parašytas internete prie straipsnio, kuriame pasakota apie teismo sprendimą, kuriuo Vilniaus miesto savivaldybė buvo įpareigota eitynių „Baltic Pride“ organizatoriams išduoti leidimą, rašo Delfi.lt.„Taip parašiau dėl religinių įsitikinimų, nes mano tikėjime tokie santykiai yra draudžiami“, – teisme pareiškė jis.

Netradicinės orientacijos asmenų eitynėse „Baltic Pride“ jos dalyvius akmenimis apmėtyti siūlęs 29 metų vilnietis Dmitrijus Masliukovas šiandien taip nesielgtų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje prokurorai D.Masliukovą kaltina viešai tyčiojusis, įžeidus ir niekinus žmonių grupę, skiriamą seksualiniu pagrindu.

Tokių kaltinimų iki šiol neteistas vyras sulaukė dėl viename naujienų portale parašyto komentaro apie Vilniuje planuotas surengti gėjų eitynes.

D.Masliukovas dar 2013 metų liepos 5-osios vakarą internete pasivadinęs „ddd“ parašė komentarą, kuriuo tyčiojosi, įžeidė ir niekino netradicinės orientacijos asmenis, pasakoja Delfi.lt.

Kaltinamasis pabrėžė, kad santykius tarp tos pačios asmenų grupės draudžia ir jo praktikuojama religija.

Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis numato, kad tas, kas viešais pareiškimais žodžiu, raštu ar panaudodamas visuomenės informavimo priemonę tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min