Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje teisiami libanietis ir alžyrietis, bare per 3 minutes iš ruso pavogę 14 000 eurų

Libanietis Malekas Mohammadas Kara ir iš Alžyro kilęs Mohamedas Hamdi (nusisukęs).
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Libanietis Malekas Mohammadas Kara ir iš Alžyro kilęs Mohamedas Hamdi (nusisukęs).
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas Vilniuje nagrinėja bylą, kurioje vagystėmis kaltinami libanietis Malekas Mohammadas Kara ir iš Alžyro kilęs Mohamedas Hamdi.

Vilniaus miesto apylinkės teismas sulaukė egzotiškų klientų – iš Alžyro kilęs 43 metų Mohamedas Hamdi ir 58 metų libanietis Malekas Mohammadas Kara teisiami dėl vagysčių.

Po to, kai buvo sulaikyti Vilniuje kovo mėnesį, M.Kara ir M.Hamdi tiesiai šviesiai buvo įvardinti profesionaliais kišenvagiais, klajojančiais po Europą. Teisėsauga turi duomenų, kad abu šie arabai yra atklydę į mūsų šalį iš kaimyninės Latvijos, kur irgi vogdavo. Prieš tai jų kriminalinių pėdsakų yra palikta ir Lenkijoje.

Dabar M.Kara ir M.Hamdi teisiami dėl to, kad kraustydavo užeigų „Čili kaimas”, „Čili Kinija” ir viešbučio „Radisson Blue Hotel Lietuva” baro „Skybar” lankytojų paltų kišenes.

Panoraminiame viešbučio bare kišenvagių dėmesį 2013 m. vasario 26-osios naktį patraukė iš Rusijos atvykęs verslininkas su sūnumi ir dviem bičiuliais. Kai kompanija prarado budrumą, M.Kara su M.Hamdi šmėstelėjo prie drabužių kabyklos. Kai vienas iš ketverto kompanijos susiruošė eiti ilsėtis, suprato, kad palto kišenėje nebėra surišto pluošto pinigų (14 100 eurų).

Kišenvagius užfiksavo viešbutyje įrengtos vaizdo kameros.

VIDEO: Didelę sumą pinigų pavogę įtariamieji

Netrukus įtariamieji buvo surasti ir sulaikyti.

Kratos metu pas arabus rasta per 17 000 eurų (58 650 litų), 3 600 litų, 700 Lenkijos zlotų ir kone 200 Latvijos latų.

Sostinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė vagystės padarymo būdą – vienas iš įtariamųjų stebėjo aplinką, o jo bendras, priėjęs prie drabužių kabyklos stovo ir apsimesdamas, kad kabina savo rūbą, kita ranka mikliai išnaršė jau kabančius paltų, kailinių ir kitų drabužių kišenes. Pareigūnai nuo pat pradžių įtarė, kad šie asmenys galėjo padaryti ir daugiau nusikaltimų ne tik Vilniuje bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Kol šių užsieniečių byla nagrinėjama Vilniaus teisme, jiems taikoma griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Dalis kaltinimų užsieniečiams šioje byloje inkriminuojama pagal Lietuvos Baudžiamojo kodekso 178 str. 3-ią dalį. Joje numatoma, kad tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min