TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje teismui perduota per taborą tiekto rekordinio kiekio heroino byla

heroina-gabenusio-tadziku-sulaikymas
Sulaikymo operacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šio tyrimo metu buvo išaiškintas ir nutrauktas narkotikų tiekimo kanalas iš Artimųjų Rytų, kurį organizavo ir vykdė Tadžikistano Respublikos pilietis, užmezgęs glaudžius nusikalstamus ryšius su romų atstovais Lietuvoje.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, koordinuojami Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų, po daugiau kaip pusmetį trūkusio ikiteisminio tyrimo, baigė ir teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą dėl labai didelio kiekio narkotinės medžiagos – heroino kontrabandos į Lietuvą.

Vilniaus apskrities VPK nuotr./Sulaikytas heroinas
Vilniaus apskrities VPK nuotr./Sulaikytas heroinas

2016 m. viduryje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (neteisėtas disponavimas labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų).

Kriminalinės žvalgybos pareigūnams po ilgalaikio tyrimo surinkus ir išanalizavus gautus duomenis, pavyko nustatyti, kad Vilniaus romų bendrijos gyventojams narkotikus tiekė asmuo, atvykęs iš Vidurinės Azijos ir dažnai apsistojantis Kaune. Nuosekliai analizuojant ir sisteminant visą renkamą informaciją apie šio atvykėlio Europos Sąjungos išorinių sienų kirtimo dažnumą ir buvimo joje laiką, nurodytą atvykimo tikslą, naudojamas transporto priemones, vykdomą veiklą ir kt., buvo nustatyta, kad tai ‒ 35-erių metų Tadžikistano ir Rusijos pilietybes turintis K. R.

Vilniaus apskrities VPK nuotr./Sulaikytas heroinas
Vilniaus apskrities VPK nuotr./Sulaikytas heroinas

Pareigūnų įtarimus, kad asmuo gali būti susijęs su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta, sustiprino tai, kad tadžikas, nurodęs atvykęs pirkti automobilių, šios veiklos nevykdė, automobiliais nesidomėjo.

Tinkamas ir efektyvus visų galimų resursų panaudojimas, leido pareigūnams užfiksuoti, kaip du Tadžikistano Respublikos piliečiai apsilanko taboro prieigose ir prie kelio ženklo palieka įtartiną paketą, kurį patikrinus buvo aptikta apie 1 kg narkotinės medžiagos – heroino.

Vėliau kelyje Vilnius – Kaunas tadžikų vairuojamas automobilis buvo sustabdytas ir sulaikyti juo važiavę du Tadžikistano Respublikos piliečiai.

VIDEO: Heroiną gabenusių tadžikų sulaikymas – kaip koviniame kine

Pareigūnams nustačius įtariamų asmenų naudojamas transporto priemones ir jų laikymo vietas, nedelsiant Kaune, automobilių stovėjimo aikštelėse Kuršių g., buvo atlikti neatidėliotini ikiteisminio tyrimo veiksmai ‒ viename automobilyje surasta apie 8 kg, kitame ‒ daugiau kaip 11 kg narkotinės medžiagos – heroino. Teismas įtariamiesiems buvo skyręs griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Manoma, kad šio tyrimo metu buvo išaiškintas ir nutrauktas narkotikų tiekimo kanalas iš Artimųjų Rytų, kurį organizavo ir vykdė Tadžikistano Respublikos pilietis, užmezgęs glaudžius nusikalstamus ryšius su romų atstovais Lietuvoje.

Taip pat išardytas narkotinės medžiagos – heroino didmeninės prekybos taškas, veikęs sostinės romų bendrijos prieigose, iš kur narkotikai tiesiogiai patekdavo į romų bendriją.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Policija čigonų tabore
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Policija čigonų tabore

Šios operacijos metu rastas ir paimtas didžiausias kiekis iki šiol Lietuvoje, daugiau kaip 20 kg narkotinės medžiagos – heroino, iš kurio galima pagaminti apie 200 000 dozių kvaišalų. Jo vertė viršija 1 200 000 eurų, pažymima Vilniaus apskrities VPK atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

Baudžiamoji byla dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotine medžiaga perduota Vilniaus apygardos teismui. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

Vilniaus apskrities VPK nuotr./Sulaikytas heroinas
Vilniaus apskrities VPK nuotr./Sulaikytas heroinas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min