Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje užklupto kontrabandininkų vilkiko slėptuvę nuo muitininkų patikrinimo saugojo „šarvai“ (nuotraukos)

Sulaikytas vilkikas
MKT nuotr. / Sulaikytas vilkikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai pirmadienį Vilniuje sulaikė iš Baltarusijos atvažiavusį krovininį vilkiką, kuriame buvo įrengta slaptavietė su kontrabandinėmis cigaretėmis.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, ten pat buvo sulaikytas ne tik baltarusis vilkiko vairuotojas, bet ir nelegalios siuntos persikrauti atvykę du vilniečiai.

Sulaikyta beveik pusantro šimto tūkstančių litų vertės rusiškų cigarečių „Jin Ling“ kontrabanda.

Turėdami informacijos, kad viename Geležinio Vilko gatvės pradžioje esančių angarų sandėliuojamos kontrabandinės cigaretės, MKT pareigūnai pirmadienį, apie 10 val. ryto, patikrino minėtą pastatą.

Nelegalaus verslo vertelgas muitininkai užklupo pačiame darbo įkarštyje – angare tuo metu kaip tik stovėjo ką tik iš Baltarusijos Respublikos atvykęs krovininis vilkikas Scania. Iš sunkvežimio puspriekabės-šaldytuvo lubose įrengtų slėptuvių trys vyriškiai traukė ir perkrovinėjo cigaretes į greta stovėjusį mikroautobusą Volkswagen.

Paaiškėjo, kad vienas angare besidarbavusių asmenų – vilkiko vairuotojas, Baltarusijos pilietis Y.T. likę du, nelegalių cigarečių siuntos pasiimti atvykę vilniečiai – R.K. ir K.S.

Visi angaro „darbininkai“ buvo sulaikyti dviem paroms, o „darbus“ angare baigė jau muitinės pareigūnai. Suskaičiavus visas cigaretes, paaiškėjo, kad tądien pavyko sulaikyti 24 tūkst. 80 pakelių kontrabandinių cigarečių „Jin Ling“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra 147 tūkst. litų.

MKT Nusikaltimų tyrimų skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199² str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

MKT pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu cigarečių kontrabandos slaptavietės vis dažniau įrengiamos būtent krovininių vilkikų puspriekabių-šaldytuvų lubose. Matyt taip elgiamasi todėl, kad muitininkams gerokai sunkiau patikrinti būtent lubas (neretai tenka užlipti ir ant puspriekabės stogo).

Įdomu, kad šiuo atveju slėptuvė turėjo papildomus „šarvus“ – iš apačios buvo įdėtos papildomos metalo plokštės, kad lubų nebūtų galima lengvai pragręžti ieškant cigarečių.

Pačios slėptuvės vidus buvo išklotas linoleumu – kad cigarečių pakeliai lengviau slystų ir traukiant (jie ištraukiami specialiomis juostomis) nekliuvinėtų už paviršiaus nelygumų.

Pareigūnai prisimena atvejų, kai tokios slėptuvės, siekiant dar labiau sumažinti trintį ištraukiant cigarečių pakelius, buvo išklojamos parketu.

Šiemet per keturis 2010-ųjų mėnesius Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė daugiau nei 95 mln. vnt. (4 mln. 750 tūkst. pakelių) nelegalių rūkalų. Pernai per visus metus buvo sulaikyta 120 mln. vnt. kontrabandinių cigarečių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min