Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 1d. 13:41 , atnaujinta: 2017 liepos 1d. 15:17

Vilniuje – neregėta vairuotojų medžioklė: fiksuoja greičio rekordus, atiminėja teises

Kelių policijos reidas, nukreiptas prieš greičio mėgėjus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kelių policijos reidas, nukreiptas prieš greičio mėgėjus

Liepos 1 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai, kuriems talkino kolegos iš Lietuvos kelių policijos tarnybos, sostinėje vykdė greičio kontrolę.

Šeštadienį, liepos 1 d., Vilniuje vyko ypatinga eismo saugumo akcija, nukreipta prieš greičio mėgėjus.

Keliose pasirinktose, bet nuolat keičiamose vietose dirbo po kelis pareigūnų ekipažus, kurie „šaudė“ vairuotojus rankiniais greičio matuokliais. Maža to, kažkur Vilniaus apskrityje tuo pačiu metu važinėjo trys slapti ekipažai, aprūpinti moderniausia greičio matavimo įranga.

Keliose reidų vietose šeštadienį dirbo ir 15min žurnalistai.

Oslo gatvėje per keletą pirmų valandų sugebėjo „pasižymėti“ motociklininkas, lėkęs 129 km/val.

Nedaug nuo jo atsiliko moteris, vairavusi „Audi A6“ – ten, kur galima važiuoti 70 km/val., pareigūnų įranga užfiksavo 121 km/val.

Abu šie greičio mėgėjai neteks vairuotojo pažymėjimų.

Vienintelė (iš 12 pažeidėjų) Ukmergės gatvėje maždaug per pusantros valandos sustabdyta moteris vairavo „Opel Astra“ ir spaudė akceleratorių iki 93 km/val.

VIDEO: Ukmergės g. „Opel Astra“ vairavusi moteris lėkė 93km/val.

Už ją greitesni (fiksuotas 95 km/val. greitis) buvo dvejų metų stažo neturintis BMW vairuotojas ir vaiką kėdutėje su „Peugeot“ vežęs vyras.

Prie klevo lapo lipduku nežymėto BMW 320d vairo sėdėjusiam vaikinui kategoriškai draudžiama viršyti greitį daugiau nei 30 km/val. Už tai jau numatomas vairuotojo pažymėjimo atėmimas. Teises teks perlaikyti. Tikriausiai tai suvokdamas, vaikinas susiėmė už galvos, vos tik pareigūnai išsinešė jo dokumentus, kad užpildytų pažeidimo protokolą.

„Ech, prisidirbau bėdų“, – ne ką mažiau krimtosi už 94 km/val. greitį toje pačioje Ukmergės gatvėje sustabdytas, bet didžiulį vairavimo stažą turintis ir galiojančių nuobaudų nekamuojamas „Škoda“ vairuotojas.

Jis teigė retai viršijantis greitį, nes, artėjant 60-mečiui, yra nebe tas amžius, kad norėtųsi beprotiškai lakstyti. Pareigūnai jam pasiūlė galimybę susimokėti pusę minimalios baudos – 60 eurų.

„Škoda“ vairuotojas 15min prasitarė, kad anksčiau su kelių policija turėjo kur kas daugiau rūpesčių: „Kai dukra rimtai sportuodavo, per metus Europoje nuvažiuodavau po 100 000 km, tai pasitaikydavo pakliūti.“

Kur šįkart vilnietis taip skubėjo. Pasirodo, namuose vyko vandentiekio sistemos remontas, meistrui prireikė vienos detalės, ir jis skubiai buvo išsiųstas į parduotuvę. „Nuo žioplumo vaistų nėra“, – savikritiškai atsiduso patyręs vairuotojas.

VIDEO: Vaiką kėdutėje vežusiam „Peugeot“ vairuotojui užfiksuotas 95 km/val. greitis

Iš BMW vairuotojo, kaip iš „klevo lapo“, teisės irgi bus paimtos.

Informacija apie tai, kas dedasi Vilniuje, žaibiškai pasklido socialiniuose tinkluose ir vairuotojų informacinėse platformose.

Po pietų greičio tikrintojų desantas įsitaisė S.Batoro ir Rudens gatvių sankryžoje, garsėjančioje avaringumu. Situacija čia sudėtinga, nes kai kurie vairuotojai nuo Naujosios Vilnios pusės atvažiuoja tarsi greitkeliu, nors greitis toje atkarpoje ribojamas vos iki 50 km/val.

Kaip greičio mėgėja šioje vietoje irgi „pasižymėjo“ viena moteris – „Ford“ vairuotojai užfiksuota 100 km/val.

Lygiai tokiu pačiu greičiu bandė S.Batoro gatve bandė lėkti ir „Peugeot 406“ vairavęs vyras. „Volvo“ vairuotojo greitis – 99 km/val.

Skausmingai šioje vietoje įkliuvo ir prašmatnaus BMW X4 „pilotas“ – jaunas vyras važiavo 98 km/val. greičiu. Už greitį jis neseniai baustas, todėl pareigūnai išrašė jam 200 eurų baudą.

VIDEO: S.Batoro gatvėje BMW X4 vairuotojui nustatytas 98 km/val. greitis

Tuo metu rekordininku šioje reido vietoje tapo Ukrainos pilietis, kuriam už šiandienį pažeidimą Lietuvoje apskritai bus uždrausta mėnesį vairuoti. Mat jo „Citroen“ greitį fiksavęs radaras parodė net 109 km/val.

Šiuo sustabdytu „Citroen“ su užsieniniu registracijos numeriu važiavo du jauni vyrai. Jie 15min rusiškai pasakojo, kad itin ilgai sugaišo pasienyje, todėl šeštadienį labai skubėjo į „Regitrą“ iki jos uždarymo, mat buvo sutarę registruoti perkamą motociklą ir gabenti jį į savo šalį. „Būtume važiavę bent 80 km/val., gal būtų nestabdę ir tikrai sugaištume mažiau laiko, nei dabar“, – atsiduso keleivis.

Vairuotojas prisipažino matęs kelio ženklus, ribojančius greitį iki 80, 70, 50 km/val.

Jis teisinosi, kad mašina „pati įsibėgėjo penkta pavara nuo kalniuko.“

Paklaustas, kokios baudos už greičio viršijimą Ukrainoje, jis kaip vidurkį paminėjo 20 eurų sumą. Už tai, ką padarė mūsų šalyje, LR Administracinių nusižengimų kodeksas numato nuo 450 iki 550 eurų baudą. „Labai pabrango jiems tas motociklas“, – taikliai pastebėjo vienas pareigūnas.

VIDEO: Rekordininku S.Batoro gatvėje tapo „Citroen“ vairuotojas iš Ukrainos

Viešos ir neviešos greičio kontrolės priemonės šį šeštadienį Vilniuje bus vykdomos iki vėlaus vakaro.

Beje, išvakarėse panaši eismo saugumo akcija buvo vykdoma Klaipėdoje – uostamiestyje per maždaug 10 valandų darbo dieną policininkai surašė iš viso apie 60 pažeidimų protokolų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min