Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 09, 10:03 Atnaujinta 2022 05 09, 10:23

Visagine ir Ukmergėje išterlioti sovietų paminklai, Jurbarke numestos Ukrainos vėliavos

Visagine ir Ukmergėje dažais apipilti ir aprašinėti sovietiniai paminklai. Tuo metu Jurbarke ant žemės numestos Ukrainos vėliavos.
Ukmergėje stovintis sovietinis monumentas, anksčiau nuspalvintas Ukrainos vėliavos spalvomis, aprašinėtas Rusiją palaikančiais šūkiais.
Ukmergėje stovintis sovietinis monumentas, anksčiau nuspalvintas Ukrainos vėliavos spalvomis, aprašinėtas Rusiją palaikančiais šūkiais. / Nuotr. iš Dariaus Varno „Facebook“

Kaip skelbia Policijos departamentas, sekmadienio rytą, apie 8 val. 11 min., Visagine pastebėta, kad Taikos prospekto ir Kosmoso gatvių sankryžoje stovintis paminklas žuvusiems sovietų kariams apipiltas raudonos spalvos dažais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo.

Balandžio pradžioje nuo šio Antrojo pasaulinio karo aukų (nežinomų karių) kapo Taikos prospekte ir Kosmoso gatvių sankryžoje buvo pašalintas ženklas, simbolizuojantis Sovietų Sąjungos pergalę prieš Vokietiją.

Tada Visagino savivaldybė skelbė, kad pašalintas nuo kapo ženklas nėra sudedamoji jo dalis bei pats ženklas laikytinas draudžiamu simboliu, nes demonstruoja sovietinę simboliką (herbą).

Tuo metu savaitgalį Ukmergėje, Kauno ir Deltuvos gatvių sankryžoje stovintis sovietinis monumentas, anksčiau nuspalvintas Ukrainos vėliavos spalvomis, buvo aprašinėtas Rusiją palaikančiais šūkiais.

Kaip matoma nuotraukose, kuriomis feisbuke pasidalijo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, ant skulptūros „Vėliavnešiai“ bei jos postamento pripiešta Rusijos karo Ukrainoje simboliu tapusių raidžių „Z“ ir „V“, užrašų „Slava Rus“.

Abu su paminklais susiję įvykiai užfiksuoti gegužės 9-osios išvakarėse, kai Rusijoje švenčiama vadinamoji Pergalės diena. Šiemet Lietuvoje jos metu baiminamasi incidentų.

Minint Sovietų Sąjungos 60-metį pastatytą skulptūrą „Vėliavnešiai“ jau ne kartą raginta nukelti, šios diskusijos paaštrėjo Rusijai pradėjus karą Ukrainoje.

Maždaug prieš mėnesį skulptūra buvo nuspalvinta Ukrainos vėliavos spalvomis.

Jurbarke numestos ant žemės rastos Ukrainos vėliavos. Kaip skelbia Policijos departamentas, sekmadienio vakarą, apie 20 val. 50 min., S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje, pastebėtos ant žemės numestos Ukrainos vėliavos.

Jos parke buvo pritvirtintos ant medžių kamienų. Pradėta administracinio nusižengimo teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min