TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Interneto komentaruose gėjus niekinusiam kauniečiui – bauda už įžeidžiantį komentarą

Jei tavęs nėra internete...
Organizatorių nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš homoseksualios orientacijos asmenų tyčiojęsis ir su jais susidoroti skatinęs 47 metų vedęs kaunietis sulaukė apkaltinamojo baudžiamojo įsakymo.

Kauno miesto apylinkės teismas paskelbė, kad komentarą internetiniame portale parašęs ir gėjus šaudyti raginęs vyras padarė baudžiamąjį nusižengimą ir už tai privalo sumokėti 2 MGL dydžio baudą – 260 litų. Apie tai rašo „Delfi“.

Tokios švelnios sankcijos kaunietis Giedrius E. sulaukė, nes savo kaltę pripažino visiškai ir gailėjosi dėl parašyto komentaro viename interneto portale. Be to, bylos nagrinėjimo metu teismas nenustatė sunkinančių aplinkybių, vyras anksčiau neteistas ir neturėjo galiojančių administracinių nuobaudų.

Kadangi Giedrius E. savo kaltę pripažino, ikiteisminį tyrimą atlikusi Kauno miesto apylinkės prokuratūra pasiūlė procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu – baudą vyriškiui skyrė teisėjas, susipažinęs su bylos medžiaga.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad praėjusių metų liepą Giedrius E. savo namuose įsijungęs kompiuterį viename interneto portale perskaitė publikaciją, kurioje buvo rašoma, jog Lietuvos homoseksualiai stoja į kovą su homofobija. Joje buvo pasakojama, kad Lietuvos homoseksualai žada įgyvendinti Nyderlandų Vyriausybės remiamus projektus „Kovok už save – už LGBT teises“ ir „Džokjakartos principai – naujas žmogaus teisių įrankis“, kuriais siekiama užtikrinti seksualinėms mažumoms pilietines teises ir lygias galimybes. Giedrius E. parašė komentarą, kuriame teigė, jog šaudyti visus pedalus be jokio pasigailėjimo reikia.

Pasipiktinęs netradicinės orientacijos asmenų užmojais, Oponentu pasivadinęs Giedrius E. parašė komentarą, kad „šaudyti visus pedalus be jokio pasigailėjimo reikia“.

„Jau dabar tie gaidžiai nori, kad mes, normalūs žmonės, gyventume pagal jų pricipus, tai kas laukia ateityje? Ką, mes turėsime būti tų vištgaidžių vergais?“ – piktinosi kaunietis.

Nors komentarą Giedrius E. parašė dar praėjusių metų liepą, jis lig šiol yra publikuojamas prie išspausdinto straipsnio – ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai nepasirūpino, kad jis būtų ištrintas.

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos konstatavo, kad Giedriaus E. parašytas komentaras kursto neapykantą dėl seksualinės orientacijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min