Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 12d. 10:04

Visureigį paskandinę Skaistgirio girininkas ir jo sugėrovas turėjo šautuvus be dokumentų

Girtas girininkas įvairavo į tvenkinį
Šiaulių AVPK nuotr. / Girininko visureigis

Joniškio rajone, Endriškių kaime, rastas į tvenkinį įvairuotas urėdijos visureigis. Šalia ant kranto sėdėjo ir du girti asmenys – girininkas ir jo draugas. Automobilyje veliojosi galybė butelių. Jie pareigūnams neatsakė, kuris vairavo, tačiau tai ne vienintelis klausimas. Ką jie abu veikė girti su šautuvais?

Sausio 11 d. apie 18 val. 24 min. Joniškio r., Endriškių k., rastas įvažiavęs į tvenkinį Joniškio miškų urėdijai priklausantis automobilis „Mitsubishi L200“.

Šalia automobilio rasti neblaivūs (2,03 prom. alkoholio) Joniškio miškų urėdijos Skaistgirio girininkijos girininkas Artūras Ramukevičius (gimęs 1968 m.) ir vyras (2,32 prom. alkoholio, gimęs 1982 m.).

Automobilyje rasti ir paimti du 7,62 mm kalibro graižtviniai šautuvai bei šoviniai. Vyrai uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Prašaliečiai suprato – reikia kviesti pareigūnus

Joniškio policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius patvirtino, kad du vyrai jau buvo išlipę iš automobilio. Jau buvo po 18 valandos vakaro. Apie įvykį pranešė pro šalį važiavę žmonės.

Vienas iš sulaikytųjų vilkėjo žalios spalvos megztiniu, o ant rankovės – girininko logotipas.

Šiaulių AVPK atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė taip pat patvirtino, jog į vienintelį klausimą – kuris vairavo – neatsakė nė vienas iš sulaikytųjų.

Vienas iš sulaikytųjų vilkėjo žalios spalvos megztiniu, o ant rankovės – girininko logotipas. Tai ir buvo jau minėtasis A.Ramukevičius.

Automobilio ratai buvo apsemti. Girininkas ir jo bendras išvažiuoti patys negalėjo. Netrukus į incidento vietą atėjo pro šalį važiavę asmenys.

Šiaulių AVPK nuotr./Girtas girininkas įvairavo į tvenkinį
Šiaulių AVPK nuotr./Girtas girininkas įvairavo į tvenkinį

Abu nelaimėliai prašė padėti ištraukti visureigį, tačiau prašaliečiai pamatė, kad čia neapsieita be alkoholio – paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir iškvietė pareigūnus. Automobilyje voliojosi galybė alkoholio butelių – alaus, degtinė, viskio.

Girti su šautuvais be dokumentų

Joniškio vyriausiasis miškininkas Jonas Čepaitis teigia, kad A.Ramukevičius girininku pradirbo per 25-erius metus. Jo valdos – Skaistgirio girininkija – yra kone geriausiai tvarkomos visoje urėdijoje: „Tai pirmos klasės girininkas – gerai dirbantis žmogus.“

Šiaulių AVPK nuotr./Girtas girininkas įvairavo į tvenkinį
Šiaulių AVPK nuotr./Girtas girininkas įvairavo į tvenkinį

Pažymėjo, kad apie pirmą valandą vietinis eigulys kalbėjosi su girininku. Jis tuo metu buvo visiškai blaivas. Tikėtina, kad alkoholio vartojo vėliau.

Ką veikė girininko automobilis po darbo valandų prie tvenkinio? J.Čepaitis pabrėžė, jog girininkai dažnai darbą pradeda anksti ryte ir baigia po darbo valandų, todėl nukrypimas nuo darbo valandų nėra svarbi detalė.

Tuo metu šiuose miškuose iš tiesų vyko medžioklė, tačiau šie du vyrai joje tikrai nedalyvavo – jų nėra medžioklės lape.

Daug svarbesnis klausimas – ką du girti vyrai veikė su šautuvais? „Tai būtų normalu, jei tai būtų medžioklė. Tuo metu šiuose miškuose iš tiesų vyko medžioklė, tačiau šie du vyrai joje tikrai nedalyvavo – jų nėra medžioklės lape.“

Vyriausiasis miškininkas prisipažino, jog pats yra medžiotojas, todėl žino – net gabendamas šautuvą, privalai turėti jų dokumentus. Ką jau kalbėti apie medžioklę. Sulaikytieji šautuvų dokumentų su savimi neturėjo.

Šautuvą draudžiama gabenti ne tik be dokumentų, bet ir išgėrus. Už tokius prasižengimus, anot miškininko, aplinkosaugininkai iš abiejų turėtų atimti medžiotojų pažymėjimus, net jei jie nieko nesumedžiojo.

Šiaulių AVPK nuotr./Girtas girininkas įvairavo į tvenkinį
Šiaulių AVPK nuotr./Girtas girininkas įvairavo į tvenkinį

J.Čepas stebisi neatsakingumu: „Juk galėjo tiesiog įsiregistruoti į medžioklę. Žinoma, jie turėjo būti blaivūs. Pas mus su šautuvais po mišką niekas taip nevaikšto – tik medžiotojai.“

Vyriausiasis miškininkas sako palauksiantis pareigūnų išvadų, o tuomet galutinai spręs, ar palikti girininką jo užimamose pareigose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min