Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 25d. 16:32

Vitalijus Gasperovičius nenori būti laikomas suimtas advokato Sergejaus Novikovo nužudymo byloje

Vitalijus Gasperovičius
Kadras iš LNK žinių / Vitalijus Gasperovičius

Vilniaus apygardos teismas slaptame posėdyje sprendžia klausimą dėl Vilniaus laidojimo rūmų direktoriui V.Gasperovičiui, įtariamam S.Novikovo žmogžudystės byloje, skirtos griežčiausios kardomosios priemonės.

Kaip žinoma, tiriant sostinės tarybos nario, teisininko S.Novikovo nužudymą, liepos 5 dieną dviem mėnesiams buvo suimtas Vilniaus laidojimo rūmų direktorius, Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovas Vitalijus Gasperovičius. Prokurorai įtaria V.Gasperovičių S.Novikovo nužudymo organizavimu, tuo tarpu birželio viduryje sulaikytam ir taip pat suimtam Jonui Dambrauskui priskiriamas vykdytojo vaidmuo.

Beje, V.Gasperovičius šiame ikiteisminiame tyrime įtariamas ne tik dėl nužudymo, bet ir dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo.

15min.lt primena, kad teisininkas ir politikas S.Novikovas buvo nudurtas birželio 1-ąją sostinės K.Kalinausko gatvėje, kai išėjo iš banko „Citadele“.

Tiriant nusikaltimą ėmė aiškėti, kad S.Novikovo nužudymas yra susijęs su ritualinių paslaugų verslu.

Dabar aiškėja, kad prieš mirtį S.Novikovas apskundė V.Gasperovičių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai – prašė išsiaiškinti, ar Vilniaus laidojimo rūmų direktorius galėjo pasisavinti apie 400 000 litų.

V.Gasperovičius su savuoju advokatu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas panaikinti jam skirtą griežčiausią kardomąją priemonę.

Pirmadienio pavakarę šį skundą pradėjo nagrinėti teisėjas Vladislavas Lenčikas.

Pačioje posėdžio pradžioje V.Lenčikas bylą kuruojančio prokuroro Pauliaus Jablonsko pasiteiravo nuomonės dėl galimybės nagrinėti skundą, sudominusį daugybę žiniasklaidos atstovų, viešame teismo posėdyje. Prokuratūros atstovas pareiškė, kad gali būti atskleistos svarbios ikiteisminio tyrimo detalės, kurių paviešinimas pakenktų tolimesniam tyrimui. Todėl teisėjas paskelbė, jog posėdis bus neviešas.

Posėdis, į kurį nepanoro atvykti nei suimtasis, nei jį ginantis advokatas, užtruko keliolika minučių. Po jo prokuroras P.Jablonskas žurnalistams pasakė, kad prašė teisėjo ankstesnę Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nutartį palikti kaip pagrįstą ir teisėtą, o suimtojo ir jo gynėjo pageidavimą skirti švelnesnę kardomąją priemonę atmesti. 

Verdiktą teisėjas V.Lenčikas žada skelbti antradienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min