TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vitas Tomkus vietoj teismo atsidūrė ligoninėje, pirmadienį jam atlikta skubi operacija

Vitas Tomkus prie Seimo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vitas Tomkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas dėl svarbių priežasčių atidėjo rezonansinę privataus kaltinimo bylą, kurioje „Respublikos leidinių“ grupės vadovas Vitas Tomkus yra padavęs į teismą Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininką Dainių Radzevičių.

Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme lauktas teisinis mūšis tarp „Respublikos“ vadovo Vito Tomkaus ir LŽS pirmininko Dainiaus Radzevičiaus neįvyko.

Apie tai, kad pirmadienio popietę teisme bus ramu, buvo akivaizdu iš anksto – į posėdį neatvyko nė vienas „Respublikos leidinių“ grupės žurnalistų, gausiai nušviesdavusių šią bylą.

Numatytu laiku nepasirodė ir V.Tomkus, tačiau jo pasamdytas advokatas Kazys Pėdnyčia jau pačioje posėdžio pradžioje pareiškė: „Mano atstovaujamas nukentėjusysis, taip pat civilinis ieškovas ir privatus kaltintojas, negalėjo atvykti į šios dienos posėdį, nes turi sveikatos problemų.“

Teisininkas teismui pateikė pažymą, iš kurios paaiškėjo, kad praėjusį šeštadienį V.Tomkus netikėtai atsidūrė sostinės „Žalgirio“ ligoninėje. Pirmadienį posėdžiavęs gydytojų konsiliumas nutarė, kad dėl ligos komplikacijų garsų leidėją būtina skubiai operuoti.

Operacija atlikta šį pirmadienį.

Medikai 54 metų pacientui yra skyrę vadinamąjį gulimą režimą, V.Tomkaus pooperacinę reabilitaciją planuojama tęsti mažiausiai 25 dienas.

Ragino bylą nagrinėti be V.Tomkaus

Nukentėjusiojo advokatas teismą taip pat informavo, kad V.Tomkus prašo pripažinti jo nedalyvavimo posėdyje priežastis svarbiomis, nevertinti jo neatvykimo kaip nenoro tęsti procesą ir atidėti bylos nagrinėjimą.

D.Radzevičiaus interesams teisme atstovaujantis advokatas pripažino, kad pateikti dokumentai iš tiesų byloja apie V.Tomkaus ligą. Tačiau teisininkas atkreipė dėmesį, kad asmuo susirgo vos prieš  dvi dienas. Anot advokato, nors V.Tomkus praėjusiame posėdyje žadėjo pateikti teismui naujų jo pretenzijas pagrindžiančių dokumentų, per visą mėnesį jis to nepadarė.

„Toks pareiškėjo pasyvumas rodo, kad byla tikriausiai daugiau nebebus pildoma“, – svarstė D.Radzevičiaus advokatas, raginęs pradėti bylos nagrinėjimą iš esmės.

V.Tomkaus atstovas K.Pėdnyčia pabrėžė, kad pagal sutartį darbą šioje byloje pradėjo tik nuo šiandienos. „Todėl iki šiol negalėjau prisidėti prie bylos rengimo“, – pabrėžė teisininkas, nuo 1997 iki 2000 metų ėjęs Lietuvos generalinio prokuroro pareigas.

Susiklosčiusią situaciją bylą nagrinėjanti teisėja Ainora Kornelija Macevičienė įvertino kaip pakankamai svarbią priežastį atidėti procesą, kitas teismo posėdis numatomas gruodžio 5 dieną.

Reikalauja milijono

Kaip skelbta anksčiau, šioje privataus kaltinimo byloje žiniasklaidos magnatas, „Respublikos“ leidėjas ir vyriausiasis redaktorius V.Tomkus prašo nuteisti LŽS pirmininką D.Radzevičių.

V.Tomkus reikalauja milijono litų neturtinės žalos kompensacijos už tai, kad D.Radzevičius galbūt jį apšmeižė savo asmeniniame tinklaraštyje.

„WikiLeaks“ paviešintuose JAV diplomatų dokumentuose teigiama, kad Lietuvos žiniasklaidos magnatai savo valdomą spaudą kartais naudoja kaip reketo priemonę. Apie šią skandalingą informaciją komentarą „Wikileaks: Tomkaus „Respublika“ išdavė ir pardavė žurnalistiką“ savo asmeniniame tinklaraštyje parašęs LŽS pirmininkas D.Radzevičius užsitraukė „Respublikos leidinių“ vadovo V.Tomkaus nemalonę.

Ligšiol šioje byloje surengti keli – parengiamasis ir taikinamasis, posėdžiai, tačiau oponentai gražiuoju nesusitarė ir yra pasiryžę bylinėtis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min