Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 18d. 13:40

VMVT skundžia teismo nutartį dėl veisėjo laikytų augintinių: siekia griežtesnės bausmės

Pilioniuose išgelbėti šunys
kėdainių mugės nuotr. / Šunys
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamentas (VMVT) pateikė Apeliacinį skundą dėl Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų 2021-05-28 nutarties administracinio nusižengimo byloje. Pirmos instancijos teismas pripažino, kad veisėjas Algis Ušackas netinkamai elgėsi su gyvūnais ir skyrė jam baudą, tačiau jo elgesio nevertino kaip žiauraus elgesio su gyvūnais ir nesutiko su VMVT sprendimu konfiskuoti 43 ten auginamus šunis, rašoma VMVT pranešime.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nesutinka su Vilniaus regiono apylinkės teismo paskelbta nutartimi, nes, mūsų įsitikinimu, tai buvo žiaurus elgesys su augintiniais. Manome, kad paskirta sankcija neatitinka padaryto nusižengimo sunkumo, paimti šunys pas žiauriai su jais pasielgusį laikytoją negali būti grąžinami. VMVT išliks principinga ir nebus pakanti tokiam laikytojų elgesiui su augintiniais, teisininkai toliau atsakingai ruošiasi visiems teisminiams procesams“, – sako VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Vilniaus apygardos teismui adresuotame Apeliaciniame skunde teigiama, kad byloje surinktų įrodymų visuma sudaro pagrindą konstatuoti, kad A.Ušackas tinkamai nesirūpino laikomais gyvūnais – neužtikrino, kad gyvūnai būtų laikomi jų rūšį, amžių, fiziologiją ir elgseną atitinkančiomis sąlygomis, neužtikrino pakankamo gyvūnų šėrimo ir girdymo, nesuteikė laikomiems augintiniams būtinosios veterinarinės pagalbos ir atliko kitus pažeidimus, kurie atitinka žiauraus elgesio, gyvūnų kankinimo sudėtį, numatytą įstatyme.

Per 7 mėnesius (2020 09 – 2021 04) tai jau 14 byla teismuose dėl netinkamo ar žiauraus elgesio su augintiniais. 12 bylų VMVT jau laimėjo, dvejose ( Jonavos ir Širvintų) bylose dar vyksta teisminiai procesai. Už žiaurų ar netinkamą elgesį veisėjams buvo skirtos baudos ir konfiskuota 114 gyvūnų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min