Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 09:47 , Atnaujinta: 2019 liepos 11d. 10:58

Vogė pinigus dirbdama policijoje? Buvusi buhalterė stojo prieš teismą

Snieguolė Bartkevičienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Snieguolė Bartkevičienė

Teismas sostinėje atvertė baudžiamąją bylą, kurioje buvusi Policijos departamento (PD) Buhalterinės apskaitos valdybos finansininkė kaltinama turto pasisavinimu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Iš pareigūnų algų fondo ištaškyta įspūdinga suma. Daugiau nei priklauso gaudavę policininkai tuo nesiskundė (nors ir stebėjosi), o pati buhalterė savosios sąskaitos netikrindavo. Jos versija: išpūstas algas automatiškai generuodavo kompiuteris.

Kaip skelbta anksčiau, šis tyrimas pradėtas prieš kelis metus, gavus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko pateiktą informaciją.

Atliekant vidaus kontrolės procedūras pastebėta, jog Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Buhalterinės apskaitos valdybos darbuotoja galimai neteisėtai ir ne kartą pervedė įstaigos lėšas kaip darbo užmokestį sau ir kitiems darbuotojams. Vienu atveju pinigus gavo net tokia darbuotoja, kuri tose pareigose nebedirbo.

Bylą kuruojantis prokuroras Remigijus Matevičius ketvirtadienio ryto posėdyje pagarsino kaltinamąjį aktą, iš kurio paaiškėjo, kad bendra buhalterės Snieguolės Bartkevičienės (gim. 1966 m.) ištaškytų pinigų suma sieka 18 231 eurą.

Pinigų pervedimai vykdyti ne vieną mėnesį 2017 metais.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d. (Piktnaudžiavimas tarnyba) ir 183 str. 1 d. (Turto pasisavinimas), tuomet pranešė pats Policijos departamentas.

PD darbuotojai buvo pareikšti įtarimai, netrukus ji nušalinta nuo užimamų pareigų, o dabar pagaliau stoja prieš teismą.

Už policijos lėšų vagystę teisiamos buhalterės versija: per dideles algas generavo automatinė Policijos departamento kurta darbo užmokesčio apskaitos programa.

„Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato lėšos buvo neteisėtai naudojamos – neteisėtai arba neteisingai, tai irgi aiškinamės – ir pervedamos į sąskaitą asmeniui, kuris tenai nedirbo“, – BNS yra sakęs Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas.

Jo žodžiais tariant, žala siekia kelis tūkstančius eurų: „Sumos tikrai nėra mažos, vertinant vidutinį darbo užmokestį“, – sakė E.Jablonskas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Nemalonią situaciją policijoje 2018 m. komentavo Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas.
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Nemalonią situaciją policijoje 2018 m. komentavo Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas.

Kaltinamoji S.Bartkevičienė su kaltinimais nesutinka. Ji teigė duosianti teismui parodymus, tačiau tik po visų liudytojų apklausos. Todėl bylos svarstymą šiandieną teko atidėti iki rugsėjo 16-osios.

Kas gaudavo per daug, nesiskundė

Po posėdžio kaltinamosios advokatas Paulius Jablonskas ir pati kaltinamoji tvirtino, kad policijoje pagal įdiegtą Policijos departamento kurtą darbo užmokesčio apskaitos programą atlyginimų pavedimai generuojami ir atliekami automatiniu būdu. Niekas iš darbuotojų, gavęs didesnę algą, esą nesiskundė, nors kad kolegės tuo stebėjosi, S.Bartkevičienė pamena.

Likau kalta, nes netikrindavau savo sąskaitos.

Kaltinamoji aiškina, kad liko kalta iš esmės už tai, jog savosios sąskaitos netikrindavo ir nematė, kad jai krenta kiek didesnės nei priklauso sumos. Kita vertus, finansininkė teigė suprantanti, kad už buhalterinės apskaitos tikslumą būtent ji atsakė savo parašu. Kaltinamoji dalį policijai padarytos finansinės žalos yra atlyginusi – kelis tūkstančius eurų grąžino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:05
02:14
01:11

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min