TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vogti iš vaikų brangu!

Vaikų darželis „Vikutis“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: vaikų darželis
Šaltinis: Ūkininko patarėjas
0
A A

Šilalės apylinkės teismas per nagus skaudžiai sudavė apsivogusiai lopšelio-darželio „Žiogelis“ dietologei – keli bananai, pora pomidorų, puskepalis duonos ir gabalas mėsos jai kainuos 130 eurų. Bauda turėtų padėti ilgapirštei įsisąmoninti, kad vogti iš vaikų – brangu.

Virtuvėje reikia kamerų

Nemalonus įvykis Šilalės vaikų lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ nutiko kovo pradžioje. Pranešimą, kad darželio darbuotojos krepšyje turėtų būti maisto produktų, gavo policijos komisariato darbuotojai. Surengę patikrinimą, pareigūnai įsitikino, kad darželio darbuotoja nešasi namo vaikams priklausančius maisto produktus.

Teisme 52 metų moteris aiškino, kad maisto produktus iš valgyklos pasiėmė po pietų, kai patalpoje nebuvo žmonių. Dietologė teigia, kad maistas buvo likęs, nes dalis vaikų tądien į darželį neatėjo. Lopšelio-darželio darbuotoja gailėjosi ir tikino, kad anksčiau produktų iš darželio nevogė.

Darželio vadovė teigė „prie maisto nesikišanti“, galinti tik pasverti jau iškeptą kotletą, bet kiek svėrė, niekada nėra trūkę.

Skirdamas bausmę, Šilalės apylinkės teismas atsižvelgė į tai, kad dietologe dirbanti V.K. pati turėjo kontroliuoti maisto išdavimą, taigi rūpintis tinkamu vaikų maitinimu. Jai paskirta vidutinei artima bauda, tačiau V.K. dar gali sprendimą apskųsti Klaipėdos apygardos teismui.

„Labai negražu, didelė negarbė darželiui, nes žinia plačiai pasklido. Aš siūliau jai pačiai rašyti prašymą atleisti iš darbo, bet darželio taryba nusprendė, kad užteks papeikimo. Tai tokia gėda, kurios niekaip nenuplausi“, – kone verkdama Šilalės savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarko komiteto nariams aiškino „Žiogelio“ direktorė Dalia Kutniauskienė.

Darželio vadovė teigė „prie maisto nesikišanti“, galinti tik pasverti jau iškeptą kotletą, bet kiek svėrė, niekada nėra trūkę. Ir tėveliai nėra pasiskundę, kad porcijos mažos.

Pasak lopšelio-darželio direktorės D.Kutniauskienės, darbuotojai ir vaikų tėvai pasiūlė virtuvėje įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Padarius apklausą sužinota, kad jos gali kainuoti apie 1,5 tūkst. eurų. „Mes tokių pinigų neturime“, – reziumavo direktorė.

Tikrina visas įstaigas

Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus visuomenei pranešė, kad šiuo metu savivaldybės kontrolierė ir administracijos Vidaus audito skyrius atlieka visų mokinius maitinančių įstaigų patikrinimus.

Tačiau, ar jie duos naudos – abejotina. Šilalės vaikų lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ po vagystės atliktus inventorizaciją jokių trūkumų nerasta, dingusių maisto produktų nepasigedo ir virėjos.

D.Kutniauskienė teigia, kad maisto kokybe ir porcijų dydžiu darželinukų tėvai nesiskundžia. Kažin, ar drįstų tą daryti, kai eilė į darželį milžiniška. Šiemet vietos „Žiogelyje“ greičiausiai negaus nė vienas 2014 ir 2015 metais gimęs mažylis – apie 115 vaikų. Dar neaišku, ar įstaiga galės priimti visus 69 trimečius. Iš 22 keturmečių priimti planuojama vienuolika.

Dėl didelio vietų trūkumo darželio administracija leidžia sau nesilaikyti higienos normų reikalavimų ir darželio grupes formuoja iš 24 vaikų, todėl darželio darbuotojai nuolat reiškia nepasitenkinimą.

Ūkininko patarėjas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vagystė Šilalė

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min