Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 30d. 13:19

Vokietijoje vogtu „VW Sharan“ lietuvis spruko 200 km/val. greičiu

Vokietijoje vogtas „VW Sharan“
VSAT nuotr. / Vokietijoje vogtas „VW Sharan“.

Pasienyje su Lenkija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai vijosi Vokietijoje pavogtu automobiliu sprukusį jonaviškį, lėkusį 200 kilometrų per valandą greičiu.

Šeštadienį vakare VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai stabdė į Lietuvą iš Lenkijos per buvusio Kalvarijos punkto teritoriją važiavusį automobilį „Vokswagen Sharan“. Automobilio lietuviškais numeriais vairuotojas nepakluso pasieniečių reikalavimui ir dideliu greičiu keliu Marijampolė–Suvalkai nulėkė į Lietuvos gilumą.

VSAT nuotr./Vokietijoje vogtas „VW Sharan“
Vokietijoje vogtas „VW Sharan“

VSAT pareigūnai tarnybiniu visureigiu įjungtais šviesos ir garso signalais jį nusivijo. Pasieniečiai bėglį per garsiakalbį vis ragino sustoti, tačiau šis 200 kilometrų per valandą greičiu lėkė toliau, gana intensyvaus eismo kelyje keldamas didelį pavojų kitų eismo dalyvių saugumui.

Iš viso bėglys nuo pasieniečių spruko apie 8 km, kol suprato, kad nuo pareigūnų nepabėgs. Tuomet jis sustojo šalikelėje Kalvarijos savivaldybės Trakėnų kaimo ribose, o atsiviję pasieniečiai jį sulaikė.

Paaiškėjo, kad mašiną vairavo 26-erių Jonavos gyventojas. Jis neturėjo nei automobilio dokumentų, nei vairuotojo pažymėjimo. Vyro pateikto Lietuvos piliečio paso galiojimo laikas buvo pasibaigęs.

Kalvarijos pasieniečiai patikrino ant „Vokswagen Sharan“ uždėtus numerius ir išsiaiškino, kad jie išduoti kitam automobiliui ir yra pavogti pernai gruodį.

VSAT pareigūnai nustatė, kad šis 2002 m. laidos vienatūris yra išvakarėse pavogtas Vokietijoje. Jo užvedimo spynelė buvo išlaužta.

Dėl nepaklusimo sustoti ir netvarkingų asmens dokumentų sulaikytam jonaviškiui pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną.

Lazdijų rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo pradėtas ir ikiteisminis tyrimas. Sulaikytąjį pasieniečiai uždarė į areštinę.

Vogtas automobilis saugomas Kalvarijos užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min