Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 spalio 10d. 10:03

„Vokeliuose“ algas mokėjęs Šiaulių įmonės vadovas nuo mokesčių inspektorių bėgo namų stogais

Nuo mokesčių inspektorių sprunkantis įmonės vadovas
Šiaulių VMI nuotr. / Nuo mokesčių inspektorių sprunkantis įmonės vadovas
Vien per šių metų šešis mėnesius vienoje Šiaulių įmonėje „vokeliuose“ buvo išmokėta daugiau kaip 84 tūkst. litų. Sulaukęs mokesčių inspektorių įmonės vadovas stvėrė nuo stalo dokumentus, iššoko pro langą ir pasileido stogais.

Kaip praneša Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI), ji pagal Pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją atliko patikrinimą Šiaulių apskrities bendrovėje, užsiimančioje medžio ir metalo gaminių gamyba. Įmonė tikrinta dėl galimai mokamų atlyginimų „vokeliuose“.

Tos dienos darbuotojams skirtas „vokelis“ buvo 5 tūkst. litų, o pagal rastus užrašus su neapskaitytų pajamų sumomis vien per šių metų šešis mėnesius buvo išmokėta daugiau kaip 84 tūkst. litų. Maža to, įmonės vadovas stvėrė nuo stalo juodąją buhalteriją liudijančių užrašų pundą, iššoko pro langą ir pasileido stogais.

 

VIDEO: „Vokeliuose" algas mokėjęs vadovas nuo mokesčių inspektorių spruko ant stogo

Šioje bendrovėje įprastai atsiskaitoma penktadieniais už savaitės darbą, todėl ir šįkart buvo numatyta išmokėti 5 tūkst. litų. Mokesčių specialistai ant buhalterės stalo rado užrašų knygelę, kurioje žymėta, kam ir kiek išmokų priklauso. 12 darbuotojų – staliams, stasiams, uslanams, šiferiams, naujokėliams ir panašiai įvardintiems – jau buvo išmokėta 3,6 tūkst. litų. Anot direktoriaus ir buhalterės, taip mokėtas avansas už rugsėjį. Tačiau direktoriui šovė mintis griebti nuo stalo pundą rankraščių ir sprukti. Sėkmingai pro langą iššokęs ir saugiai įsikūręs ant stogo, direktorius peržiūrėjo, ką išsinešęs. Po to ropštėsi aukštyn ir, įveikęs stogo kraigą, ketino pasprukti.

„Mokant avansus, privalu pildyti išmokamo darbo užmokesčio žiniaraščius, kuriuose darbuotojai, gavę pinigus, pasirašo, – aiškina Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Virginija Pabrėžienė. – Patikrinimo metu nustatyta, kad darbuotojams išmokėtų ir skirtų išmokėti pinigų sumų įmonės buhalterinėje apskaitoje nėra. Kai kurių asmenų, kuriems pagal pravardes išmokėtas vadinamasis avansas, negalima identifikuoti. Manome, kad įmonėje yra dirbančiųjų nelegaliai.“

Dalis įmonėje rastų rankraštinių lentelių, palyginus su oficialiomis – darbo užmokesčio žiniaraščiuose apskaičiuotomis darbuotojams išmokamomis sumomis, parodė, kad per 6 šių metų mėnesius būta per 84 tūkst. litų buhalterinėje apskaitoje neapskaitytų išmokų. Taip pat suskaičiavus pinigus įmonės kasoje ir kasos operacijų atlikimo vietoje, jų buvo rasta beveik 3 tūkst. litų daugiau.

Šiaulių AVMI primena, kad gyventojai, turintys informacijos apie įmonėse mokamus „vokelius“, neapskaitomas pajamas, taip pat nelegalų darbą bei įvairius mokestinius pažeidimus, apie tai gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudoję programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, kuri skirta informuoti mokesčių administratorių apie pastebėtus mokesčių pažeidimus, taip pat raštu arba elektroniniu paštu Siauliu.apskr@vmi.lt., arba užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min