Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vos paleistas iš areštinės panevėžietis puolė terorizuoti ir mušti žmoną, prokurorai prašo jį vėl suimti

Kodeksu prieš smurtą
Andrius Ufartas BFL / Smurtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Panevėžio miesto apylinkės teismo prokuroras prašys paskirti griežčiausią kardomąją priemonę–suėmimą trims mėnesiams 46 metų panevėžiečiui R.Č., kuris įtariamas pavojingu žmogaus sveikatai ir gyvybei nusikaltimu – grasinimu nužudyti ar sunkiai sutrikdyti buvusios sutuoktinės sveikatą, jos terorizavimu ir smurto išpuoliu viešoje vietoje.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, trečiadienį R.Č. buvo sulaikytas po to, kai paleistas iš suėmimo, tą pačią dieną puolė smurtauti prieš buvusią sutuoktinę – prievarta nuvežė ją į miesto pakraštį ir sumušė priekaištaudamas dėl skyrybų. Vyras grasino nukentėjusiąją nužudyti, apipilti sieros rūgštimi, susidoroti su artimaisiais ir sudeginti jų namus. 

Pirminiais tyrimo duomenimis, šis panevėžietis, kuriam dėl kitų nusikalstamų veikų balandžio pradžioje iki spalio 2 dienos buvo paskirta kardomoji priemonė-suėmimas, sistemingai baugino nukentėjusiąją naudodamas psichinę prievartą, rašė grasinančius laiškus dėl vasarą įvykusių skyrybų.

Nusikaltimų tyrimui vadovaujančio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Pauliaus Jasiukaičio teigimu, šis įtariamasis kitoje byloje, kuri šiuo metu baigiama nagrinėti Panevėžio apygardos teisme, yra kaltinamas neteisėtu disponavimu dideliu kiekiu narkotinių bei psichotropinių medžiagų turint tikslą platinti ir laukia nuosprendžio. Valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikęs prokuroras teisiamajam siūlė skirti 13 metų laisvės atėmimo bausmę. 

Prieš dvi dienas jam kardomoji priemonė–suėmimas buvo pakeista kita, švelnesne, tačiau paleistas iš suėmimo ir nesulaukęs, kol bus paskelbtas nuosprendis teisme baigiamoje nagrinėti byloje dėl sunkaus nusikaltimo, padarė naujas nusikalstamas veikas.

Pasak prokuroro, ne kartą už sunkius nusikaltimus, tarp jų – už Biržų, Pasvalio, Radviliškio ir Joniškio rajonų gyventojų turto prievartavimą, teistas panevėžietis neturi legalaus pragyvenimo šaltinio ir nuolatinės gyvenamosios vietos, gali slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo. Todėl šiandien prokuroras vėl prašys skirti griežčiausią kardomąją priemonę, kad būtų išvengta pavojaus nukentėjusiajai ir kitiems asmenims bei naujų nusikaltimų, kuriuos buvo grasinta įvykdyti.

Baudžiamasis kodeksas už grasinimus nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimą numato laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min