TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

VRM pavaldaus Viešojo administravimo instituto vadovei Renatai Latvėnienei – STT įtarimai dėl piktnaudžiavimo

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: BNS
0
A A

Viešosios įstaigos Viešojo administravimo instituto (LIVADIS) direktorei Renatai Latvėnienei pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, patvirtino Specialiųjų tyrimų taryba (STT).

Šio instituto steigėja ir dalininkė yra Lietuvos valstybė, atstovaujama Vidaus reikalų ministerijos.

STT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Ruslanas Golubovas BNS pirmadienį sakė, kad įtarimai įstaigos direktorei pareikšti ikiteisminiame tyrime dėl galbūt neskaidrių 1,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto viešųjų pirkimų. Įtarimai taip pat pareikšti dviejų uždarųjų akcinių bendrovių vadovams.

„Iš tikrųjų buvo tada sulaikyti trys asmenys, sulaikyti, bet nesuimti. Po apklausos buvo pareikšti įtarimai – LIVADIS direktorei buvo pareikštas įtarimas dėl piktnaudžiavimo, o dviejų UAB vadovams buvo pareikšti įtarimai dėl padėjimo piktnaudžiauti“, – sakė STT atstovas.

Visi įtariamieji po apklausos paleisti, jiems skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti.

Ministras dar nieko nežinojo

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas BNS teigė, jog apie R.Latvėnienės galimybes toliau eiti pareigas bus sprendžiama gavus oficialios informacijos apie įtarimus.

„Aš neturiu jokio oficialaus dokumento, kad jai pareikšti įtarimai iš nė vienos tarnybos, klausimą man bus galima užduoti tada, kai aš turėsiu oficialų dokumentą. Ir tai atiduosiu tą klausimą pagal veiklos sritis kuruojančiam viceministrui“, – sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad atsakomybė dėl galimo piktnaudžiavimo šioje viešojoje įstaigoje ant ministerijos šešėlio nemestų.

„Viskas yra pas mus tvarkoje, mes dirbame toliau ir net nenorime ta tema kalbėti, nes nėra prasmės kalbėti“, – įtariamoji R.Latvėnienė sakė, kad jos vadovaujamo Viešojo administravimo instituto veikla nesutriko.

„Mes esame tos institucijos, kaip ir krūvos kitų institucijų, nuo Vyriausybės dalininkai. Pagal įstatymus tai yra viešoji įstaiga, kaip ir krūva jų Lietuvoje yra, ne pelno siekianti organizacija, kur atsakomybė visiška yra vadovui“, – sakė D.A.Barakauskas.

Įtariamoji: „Mes dirbame, nėra prasmės kalbėti“

Pati R.Latvėnienė BNS pirmadienį sakė, kad dėl STT tyrimo jos vadovaujamos įstaigos darbas nesutriko.

„Viskas yra pas mus tvarkoje, mes dirbame toliau ir net nenorime ta tema kalbėti, nes nėra prasmės kalbėti“, – sakė ji.

Moteris tikino, kad niekas iš šios įstaigos nebuvo nei suimtas, nei sulaikytas.

„Mes nieko negalime kalbėti apie tyrimus ir apie jokius STT“, – aiškino ji.

Įtaria dėl neskaidrių viešųjų pirkimų

STT praėjusią savaitę pranešė atliekanti tyrimą dėl galbūt neskaidrių 1,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto viešųjų pirkimų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, praėjusį trečiadienį buvo atliktos kratos ir tyrimui reikšmingų dokumentų poėmiai valstybinėse įstaigose ir privačiose įmonėse.

Kaip pranešė STT, surinkta duomenų, kad projekto „Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbančiųjų kvalifikacijos tobulinimo korupcijos prevencijos srityje“ perkančioji organizacija – viešoji įstaiga Viešojo administravimo institutas (LIVADIS) – neskaidriai organizavo viešuosius pirkimus projekte numatytoms veikloms atlikti.

STT pareigūnų duomenimis, viešieji pirkimai galėjo būti organizuojami taip, kad juos laimėtų iš anksto numatytos įmonės – paslaugų ir prekių tiekėjai.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min