Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyrą sumušę ir jam šonkaulį sulaužę pareigūnai už grotų praleis šešis mėnesius

Pasivaikščiojimas po Lukiškių kalėjimą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Iliustracinė nuotrauka: spyna
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsiteisėjo apkaltinamasis nuosprendis dviem policijos pareigūnams. Tomas Augustinavičius ir Viktoras Žukovskis pripažinti kaltais dėl įgaliojimų viršijimo, jiems paskirtas laisvės atėmimas šešiems mėnesiams.

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutartimi atmesti policijos pareigūnų – Vilniaus areštinės ir konvojaus skyriaus vyriausiųjų postinių Tomo Augustinavičiaus ir Viktoro Žukovskio – apeliaciniai skundai dėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2012 m. nuosprendžio, kuriuo jie buvo pripažinti kaltais dėl įgaliojimų viršijimo ir nubausti laisvės atėmimu šešiems mėnesiams.

Generalinės prokuratūros viešųjų ryšių skyrius praneša, kad bausmių vykdymas T.Augustinavičiui ir V.Žukovskiui atidėtas vieniems metams, įpareigojant per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms. Be to, nukentėjusiojo S.S., kurį nuteistieji, viršydami įgaliojimus, sumušė ir sulaužė šonkaulį, naudai iš valstybės priteista 1 tūkst. 500 litų neturtinės žalos atlyginimo, o Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos naudai priteista dar 208 litai.

Kaip paaiškino valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusi Vilniaus apygardos Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Julija Jolita Kryževičienė, Civilinis kodeksas nustato, kad jeigu žala atsirado dėl ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuratūros ar teismo pareigūnų ar teisėjų tyčinių veiksmų, tai valstybė, atlyginusi žalą, įgyja atgręžtinio reikalavimo teisę iš atitinkamų pareigūnų įstatymų nustatyta tvarka išieškoti įstatymų nustatyto dydžio sumas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Prokuratūra
Parašykite atsiliepimą apie 15min