Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

XII berniukų chorų festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“

Choras „Ąžuoliukas“
Algirdo Rakausko nuotr. / Choras „Ąžuoliukas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 22 dieną, sekmadienį, Kaune rengiamas dvyliktasis tarptautinis berniukų chorų festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“.

Berniukų chorų festivalis – tęstinis projektas, nuo 2000 metų kasmet organizuojamas didžiuosiuose Lietuvos miestuose. 2000 metais Vilniuje ir 2001 metais Klaipėdoje vykusiuose renginiuose dalyvavo keturi pagrindiniai Lietuvos berniukų chorai. Norint populiarinti judėjimą visoje Lietuvoje, nutarta su šia akcija apkeliauti didžiuosius šalies miestus.

2002-aisiais į festivalį išaugusi akcija atkeliavo į Kauną ir pritraukė 16 berniukų chorų (1000 dainininkų), iš jų septynis naujai susibūrusius.

2010 metais Vilniuje vykęs festivalis buvo pažymėtas garsiausių Lietuvos berniukų chorų kūrybinės veiklos jubiliejais: Vilniaus „Ąžuoliukas“ ir Kauno „Varpelis“ šventė 50-ties metų, Šiaulių „Dagilėlis“ – 45-erių metų sukaktį. Festivalyje dalyvavo keturi berniukų ir jaunuolių bei 26 jaunučių berniukų chorai (apie 1500 choristų) iš visos Lietuvos.

Dvyliktasis berniukų chorų festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ grįžta į Kauną ir vyks Hanzos dienų metu.

Gegužės 22 d., sekmadienį, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į koncertus: 13 val. Kauno pilies scenoje koncertuos berniukų jaunučių chorai, 16 val. Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje koncertuos Lietuvos berniukų ir jaunuolių chorai „Ąžuoliukas“ (vadovas Vytautas Miškinis), „Gintarėlis“ (vadovas Juozas Kubilius), „Varpelis“ (vadovas Ksaveras Plančiūnas) ir Rygos (Latvija) Jazepo Medinio berniukų ir jaunuolių choras (vadovas Romanas Vanagas).

Keturi chorai, pučiamųjų kvintetas ir vargonai atliks Vytauto Miškinio „Stans Autem Domini“, „Trys žvilgsniai į Dievo Motiną“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min