Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 27d. 14:51

Ypatingai saugomą lūšį nušovusiam medžiotojui gresia kalėjimas

Sumedžiota lūšis
Kauno apskrities VPK nuotr. / Sumedžiota lūšis

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Vytautas Nacikūnas teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 69 metų kaunietis kaltinamas nušovęs lūšį. Šis laukinis gyvūnas mūsų šalyje yra ypatingai saugomas ir įtrauktas į Lietuvos Raudonąją knygą.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad L.K. 2017-ųjų lapkričio pradžioje, pats būdamas ilgametis medžiotojas, priklausantis klubui, medžioklės metu nušovė lūšį. Apie tai nepranešė jokioms institucijoms. Lūšies kailis kratos metu buvo rastas pas kitą medžiotoją, praneša prokuratūra.

Kaltinamasis neigia tyčia nušovęs saugomą gyvūną. L.K. teigimu, lūšis į jį bėgo, o jis išsigandęs šovė į žvėrį. Vyras tikino nežinojęs, kad įvykus tokiam įvykiui, būtina pranešti gamtos apsaugos tarnybai. Kodėl žvėries nudirtas kailis buvo rastas jo kolegos, taip pat medžiotojo, namuose, paaiškinti vyras negalėjo.

„Lietuvos Respublikos įstatymai netoleruoja nei žvėrių gaudymo draudžiamu būdu, nei žiauraus elgesio su jais. Savaime suprantama, kad nykstančių retų gyvūnų, tokių kaip lūšys, naikinimas dėl savanaudiškų tikslų taip pat negali būti nepastebėtas. Baudžiamoji atsakomybė kyla net ir tada, kai nušaunamas ypatingai saugomas laukinis gyvūnas dėl neatsargumo“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir jį kontroliavęs prokuroras V.Nacikūnas.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Vilkaviškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismo Šakių rūmams.

Baudžiamajame kodekse nurodyta, kad už neteisėtą saugomų rūšių laukinių gyvūnų medžiojimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min