TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žagarės čigonai: „Vagių, sukčių, smurtautojų pasitaiko ir tarp lietuvių, ir tarp romų“

Romų susitikimas su bendruomenės pareigūne
Joniškio r. policijos nuotr. / Romų susitikimas su bendruomenės pareigūne
Šaltinis: 15min
0
A A

Joniškio bendruomenės pareigūnė susitiko ir be pykčio pabendravo su Žagarės gyvenvietės romais.

Birželio 20 dieną padedant Žagarės miesto bendruomenės „Žagarė“ pirmininkui Edmundui Vaičiuliui, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Almira Kumpytė susitiko su Žagarėje gyvenančiais romais.

Žagarėje šiuo metu gyvena daugiau nei 10 romų šeimų, rašoma Joniškio r. komisariato atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

Daug jaunimo išvykę uždarbiauti į užsienį. Žagarės romai – paprasti, niekuo neišsiskiriantys iš kitų žmonių, dauguma apgailestauja, kad neturi darbo, gyvena iš pašalpų ir gana sunkiai verčiasi buityje. Žagarės romai niekuo nesiskundė, reiškė dėkingumą policijai už tai, kad nebuvo pamiršti ir sukviesti į susitikimą. Prisipažino, kad dėl smulkmenų stengiasi į policiją nesikreipti, viską išsisprendžia tarpusavyje. Nors bendruomenė nedidelė, bet stengiasi išlaikyti savo tradicijas, kalbą.

Žagarės romų bendruomenės nariai reiškė nepasitenkinimą, kad į visus čigonus žiūrima kaip į vagis.

Susirinkusiems buvo primintos Kelių eismo taisyklės, skirtos pėstiesiems ir dviratininkams. Pasirodo dauguma romų nemoka skaityti ir Kelių eismo taisyklių nėra skaitę. Apgailestavo, kad dažnai nesilaiko taisyklių, nes manė, kad mažame miestelyje galima bet kaip vaikščioti, važinėti. Tikino, kad juos automobilių vairuotojai patys turi pastebėti, praleisti, aplenkti. Bet po pokalbio suprato, kaip svarbu kelyje būti tolerantiškiems ir saugoti ne tik save, bet ir kitus.

Kalbėta su romais ir apie vagystes, turto, namų, butų, kiemų apsaugą. Apibūdinti sukčiavimo pagrindiniai būdai. Romai juokavo, kad vagių ir sukčių nebijo, nes gyvena skurdžiai ir nieko neturi. Patys vogti neina, yra tikintys ir reiškė nepasitenkinimą, kad į visus romus žiūrima kaip į vagis.

„Ir gražiausiame sode būna supuvusių obuolių. Ir tarp lietuvių, ir tarp romų pasitaiko visokio plauko žmonių –  vagių,  sukčių ir smurtautojų“, – kalbėjo Žagarės romai.

Pasibaigus susitikimui, romai prasitarė, kad jei busią pakviesti į kitą susitikimą – būtinai ateis, nes laikas bendraujant neprailgo, išgirdo jiems naudingų patarimų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min