Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žagintojas nenužudė Justinos Šikšniūtės, o paliko bejėgiškos būklės merginą sušalti?

Justina Šikšniūtė
„Facebook“ nuotr. / Justina Šikšniūtė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį 15min.lt šaltiniai atskleidė, kad 20-metė Justina Šikšniūtė tikriausiai nebuvo iš karto nužudyta, o leisgyvė palikta pievoje numirti. Teigiama, kad bent kol kas kaip formali merginos gyvybės nutrūkimo priežastis įvardijamas mirtinas sušalimas.

Esmės tai nekeičia – vos 20 metų gyvenimu pasidžiaugusi Justina Šikšniūtė šeštadienį visam laikui atgulė Geidžių kapinėse (Mažeikių r.), o už žvėrišką jos gyvybės atėmimą atsakingas nusikaltėlis sulauks žmogiško ir teisinio atpildo.

Tačiau tiksliam kraupios istorijos atkūrimui ir taikliam nusikalstamų veikų kvalifikavimui būtina nustatyti kiekvieną reikšmingą aplinkybę.

Įtariamojo Valdo Jankausko advokatas Edvardas Staponkus dar trečiadienį teisme kalbėjo apie vieną teisiškai svarbų niuansą.

„Google Maps“/15min.lt fotomontažas/Vietos, kur aptiktas J.Šikšniūtės kūnas ir daiktai
Vietos, kur aptiktas J.Šikšniūtės kūnas ir daiktai

„Man, kaip gynėjui, kyla klausimas – ar jis išmetė lavoną, ar išmetė ją su sąmone, bejėgiškos būklės? Galbūt jis sumušė, padarė ją bejėgiškos būklės, ir paliko ten, o tik tada ji mirė“, – yra svarstęs E.Staponkus. Jis dar pridūrė: „Teismo medicinos ekspertai turės atsakyti į tuos visus klausimus.“

Kaip žinoma, prieš savaitę Klaipėdos studentė J.Šikšniūtė pakeleivingu V.Jankausko automobiliu „Huyndai“ iš Šilutės rajono turėjo būti nuvežta į uostamiestį, tačiau dingo be žinios.

Merginos ieškota Minijos upėje, nes tikėta, kad žudikas studentę įmetė į vandenį Sakūčiuose prie senojo geležinio tilto.

Tačiau palaikai rasti Macikų kaime, pievoje maždaug už kilometro nuo V.Jankausko motinos namų.

Suimtasis V.Jankauskas kažką vynioja į vatą kamantinėjamas apie tai, ką jis padarė aukai: „Susistumdėm, susimušėm...“

Išžaginta auka aptikta visiškai išrengta. Lemtingojo sekmadienio vakarą ir naktį temperatūra Šilutės rajone buvo žema. „Bent kol kas yra nurodoma, kad mirtis ją ištiko dėl kūno atšalimo“, – sekmadienį 15min.lt teigė tyrimui artimas šaltinis. 

Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius 15min.lt yra pabrėžęs, kad kai kurios esminės aplinkybės, pavyzdžiui, tikslus merginos nužudymo laikas, kol kas lieka nežinomos – į šiuos klausimus bus atsakyta tik po sudėtingesnių išsamesnių tyrimų. Uostamiesčio prokuratūros vadovas neabejoja, kad histologinės ir kitokios ekspertizės padės atskleisti išsamų įvykių vaizdą.

Kaip yra pastebėjęs įtariamojo advokatas E.Staponkus, kol kas istorija miglota ir dėl to, kad pats suimtasis V.Jankauskas kažką vynioja į vatą kamantinėjamas apie tai, ką jis padarė aukai: „Susistumdėm, susimušėm...“

Gynėjo žodžiais tariant, jis pats šoko būsenos yra dėl to, ką yra padaręs.

Žurnalistai ir įtariamojo advokato teiravosi, kaip konkrečiai atimta J.Šikšniūtės gyvybė. „Kokiu būdu, tai čia nustatys ekspertai“, – yra sakęs E.Staponkus.

Pagal iki šiol atkurtą visą Lietuvą sukrėtusių savaitės senumo įvykių scenarijų yra aišku, kad V.Jankauskas įsisodino J.Šikšniūtę prie jos močiutės namų Saugose ir nuvežė į Klaipėdos rajoną. Netoli Priekulės, kur rasta „Huyndai“ stiklo šukių, tikėtina, vyko pagrobėjo ir aukos grumtynės.

Kokios būklės buvo mergina, kai įtariamasis žudikas ją vėl atvežė prie savo namų į Šilutės rajoną, tiksliau bus galima atsakyti tik susisteminus visų ekspertizių išvadas.

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas J.Šikšniūtės nužudymo byloje atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kurio 2 dalis už tokį nusikaltimą numato laisvės atėmimą nuo 8 metų, tačiau gali būti paskirtas ir kalėjimas iki gyvos galvos. Pagal tai, kas yra žinoma šiuo metu, gyvybė yra atimta slepiant kitą nusikaltimą (išžaginimą).

„Google Maps“/15min.lt fotomontažas/J.Šikšniūtės žudiko maršrutas
„Google Maps“/15min.lt fotomontažas/J.Šikšniūtės žudiko maršrutas

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min