Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žaibai antradienį sukėlė du gaisrus, gesindami gaisrą šilumos smūgį gavo trys ugniagesiai

Žaibavo ne tik sostinėje, bet ir Vilniaus rajone
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Žaibai
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šalyje nesiliaujant karščiams, o dar prisidėjus ir per juos staiga užklumpančioms vėtroms su perkūnija, kasdien daugėja darbo ir ugniagesiams gelbėtojams. Per praėjusią parą šalies ugniagesiams teko gesinti 66 gaisrus bei atlikti 62 kitus gelbėjimo darbus, kurių metu jie ištraukė 4 skenduolius, o dar vieno Jonavoje, Žeimių gatvėje esančiame tvenkinyje nuskendusio 9-erių metų berniuko antradienį ugniagesių narams surasti nepavyko.

Be to, daugelyje Lietuvos vietų, praūžus vėtrai, ugniagesiai 36 kartus važiavo šalinti išvirtusių medžių, daugiausia Kauno ir Klaipėdos apskrityse (atitinkamai 10 ir 9 kartus).

Per vėtras siautėję žaibai antradienį sukėlė ir du nemažus gaisrus. Vieno iš jų pasekmės ypač skaudžios. Apie 19.45 val. Alytaus rajone, Likiškėlių kaime, nuo žaibo iškrovos užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Atskubėjus ugniagesiams, pastatas jau degė atvira liepsna, jo stogas buvo sugriuvęs, o viduje degė čia sukrautas šienas. Gaisro gesinimo metu sodybos kieme jos šeimininkas prarado sąmonę. Kol atvyko greitoji pagalba, ugniagesiai jam darė dirbtinį kvėpavimą, tačiau medikai konstatavo žmogaus mirtį. Per gaisrą supleškėjo pastato stogas, lentinės sienos, sudegė apie 8 tonos šieno.

Apie 21.10 val. nuo žaibo iškrovos ūkinis pastatas užsidegė ir Kaišiadorių rajone, Neprėkštos kaime. Gaisro metu nudegė stogas, apdegė medinės sienos, viduje sukrauta mediena, apie 3 tonos šieno bei namų apyvokos daiktai.

Per karščius dažniau užsiliepsnoja ir automobiliai. Antradienį ugnis stipriai nuniokojo net 5 mašinas.

Netgi tvyrant karščiui, ugniagesiams gesinti gaisrus tenka apsirengus apsauginiais drabužiais, patenkant į uždūmintus pastatus, jiems reikia panaudoti ir kvėpavimo organų apsaugos priemones, todėl dabar jiems ypač sunku – galima gauti šiluminį smūgį.

Apie 18 val. gaisras kilo Kupiškio rajone, Skapiškio miestelyje, Pandėlio gatvėje stovinčiame gyvenamajame name. Atskubėjus ugniagesiams, degė medinio namo virtuvė, o pro pastato langus veržėsi dūmai. Gesindamas gaisrą iš pastato išorės šilumos smūgį gavo Skapiškio ugniagesių komandos 38-erių metų ugniagesys, kuris buvo išvežtas į Kupiškio ligoninę ir paguldytas į reanimacijos skyrių. Gesinant šį gaisrą vėliau blogai pasijuto ir du Kupiškio PGT ugniagesiai gelbėtojai. Jie dėl šiluminio smūgio taip pat buvo nuvežti į tą pačią ligoninę. Nukentėjusiuosius gydantys medikai informavo, jog abu pastarieji bus paleisti ambulatoriniam gydymui namuose, o Skapiškio UK ugniagesys paliktas reanimacijos skyriuje tolimesniam stebėjimui. Šio gaisro metu nudegė pastato stogas, išdegė kambarys bei jame buvęs turtas, o įvykio aplinkybės tiriamos.

Tad dar kartą prašome gyventojų šiuo karštu laikotarpiu ypač atsargiai elgtis su atvira ugnimi, būti atsargiems prie vandens telkinių ir vandenyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min