Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žaibai per vieną parą Lietuvoje sukėlė tris gaisrus

Žaibai
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Žaibai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) apibendrino praėjusios paros rezultatus.

Praėjusios paros įvykių suvestinėje yra įrašyti 35 gaisrai ir 19 kitų gelbėjimo darbų, kuriuos atliko mūsų gelbėtojai. Viename gaisre buvo traumuotas žmogus, pažymima antradienį PAGD atstovų išplatintame pranešime.

Šis gaisras pirmadienio vidurdienį kilo Alytaus rajono Melnytėlės kaime, kur užsidegė J.C. gyvenamasis namas. Name iš baliono nutekėjus dujoms ir jungiant elektros prietaisą įvyko sprogimas. Sprogimo metu veidą ir rankas apdegė 58 metų vyras, kuris buvo perduotas iškviestiems medikams. Kilusio gaisro metu sudegė stogo konstrukcijos, perdengimas, išdegė vidus, baldai ir namų apyvokos daiktai.

Dar vienas gyvenamasis namas vakar vakare užsiliepsnojo Vilkaviškio rajono Karklinių kaime. Per gaisrą nudegė dalis pastato stogo, apdegė stogą laikančios konstrukcijos, išdegė mansardoje įrengti du kambariai ir palėpė, vandeniu buvo sulietas pirmas aukštas. Nuo ugnies buvo apsaugoti du ūkiniai pastatai ir garažas. Gaisro aplinkybės aiškinamos.

Tris gaisrus vakar sukėlė daugelyje Lietuvos vietų griaudėjusi perkūnija ir dangų skrodę žaibai. Nuo žaibo iškrovos pirmas gaisras vakar ryte kilo Jurbarko rajono Gystėnų kaime, kur užsidegė P.P. ūkinis pastatas. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, medinis pastatas jau buvo sudegęs.

Vakar ryte žaibo iškrova uždegė ir Alytaus rajono Cigoniškių kaimo gyventojo V.K. ūkinį pastatą. Per gaisrą` sudegė medinis karkasinis pastatas ir šalia sukrautas šiaudų kūgis.

Dar vieną ūkinį pastatą vakar ryte žaibo iškrova uždegė Kauno rajono Gaižuvėlės kaime, sodų bendrijoje „Aluona“. Ir čia įsisiautėjusi ugnis dar iki ugniagesių atvykimo beveik visiškai sunaikino medinį pastatą ir ten buvusius namų apyvokos daiktus.

Priminsime, kad šiemet nuo žaibo iškrovos jau kilo 9 gaisrai, kuriuose buvo sunaikinti 5 statiniai.

Ugnis praėjusią parą nuniokojo ir 6 lengvuosius automobilius.

Alytaus ugniagesiai vakar Butrimiškių kaime iš avarijoje sulamdytų dviejų lengvųjų automobilių ištraukė 3 prispaustus žmones, o Klaipėdos gelbėtojai vakar Danės upėje pastatė 20 vienkartinių absorbuojančių bonų užtvarų ir motoriniu purkštuvu išpurškė dispergatorių „Citromax“, kad sustabdytų ir neutralizuotų į upę išsiliejusius naftos produktus.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min