Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 2d. 14:46

Žaibiškų vagysčių daugėja, prognozės kitiems metams – dar liūdnesnės

Vagystė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vagystė

Policijos statistika rodo, kad šiemet žaibiškų vagysčių skaičius Lietuvoje smarkiai augo.

Policijos duomenimis, per pirmuosius dešimt šių metų mėnesius iš viso Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 33 tūkst. vagysčių. Tai yra 4,4 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Policija nuogastauja, kad kitais metais tokių vagysčių skaičius gali dar išaugti.

Žaibiškas vagystes propaguojantys asmenys labiausiai kėsinasi į įvairias parduotuves, kitas įmones. „Ergo Lietuvos“ duomenimis, didžiausią riziką nukentėti nuo ilgapirščių turi juvelyrinių dirbinių parduotuvės, lombardai, meno dirbinių ir antikvarinių daiktų parduotuvės. Statistika rodo, kad pinigai – dažniausias vagių grobis.  Taip pat grobiami kompiuteriai, prekės iš vitrinų, juvelyriniai dirbiniai.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 1-os valdybos 3-iojo skyriaus viršininkas Audrius Valeika pataria imtis visų apsaugos priemonių. „Labai svarbu, kad parduotuvėse prieš jas uždarant iš vitrinų būtų išnešami vertingi daiktai, įmonės patalpos turėtų būti sandarios, jose svarbu įrengti signalizaciją“, – pasakojo A.Valeika.

Policijos atstovo tvirtinimu, nereikėtų pro pirštus žiūrėti ir į įtartinus asmenis. „Žaibiškos vagystės, trunkančios 1–2 minutes, dažnai būna planuojamos iš anksto. Nusikaltėliai ateina apsižiūrėti patalpų, išinagrinėti, kaip galima išvengti apsaugos sistemų, kaip paskui pasprukti“, – sakė A.Valeika.

Pareigūnas neslėpė, kad neretai vagys pergudrauja ir pareigūnus, ir apsaugos darbuotojus. „Neretai vagys pasiunčia bendrus į kitą miesto galą ir ten įvykdo fiktyvų nusikaltimą, kad atkreiptų policijos ir apsauginių dėmesį. Tuo pačiu metu visai kitur daromas tikrasis nusikaltimas“, – teigė A.Valeika.

Draudikai pastebi, kad ypač žaibiškų vagysčių skaičius išauga rudenį. „Vasarą vagys taikosi į butus, sodybas, sodo namelius, sandėliukus ir panašiai, nes žino, jog žmonės išvažiuoja atostogauti ir palieka neprižiūrimą turtą“, – mano „Ergo Lietuvos“ Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min