Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje nuteistas garsusis Lietuvos milijonierius Kastujevas: 5 metai nelaisvės (atnaujinta 14.22 val.)

Vilniaus „Žalgirio“ klubas turi naują strategą
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vilniaus „Žalgirio“ sirgalius pasiekė netikėta žinia
Šaltinis: Futbolas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Legendinio Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo buvęs savininkas, komandos duobkasiu vadinamas Vadimas Kastujevas Maskvos bus priverstas sėsti už grotų. 

Rusijos žiniasklaida praneša, jog Maskvos teisme, esančiame Presnės rajone, baigta nagrinėti rezonansinė reketo byla, į kurią įsivėlęs ir garsusis verslininkas iš Lietuvos 38 metų V.Kastujevas.

Milijonierius ir jo bendrai nuteisti už tai, jog neteisėtai reikalavo milijono JAV dolerių bei 1,5 milijono eurų iš banko „Industrijos kreditas“ vadovybės.

Teismas kaltinimus kvalifikavo ne kaip turto prievartavimą, bet sukčiavimą stambiu mastu. Kaltinamiesiems skirtos ženkliai švelnesnės, nei prašė prokuratūra, bausmės.

Teismas paskelbė, kad V.Kastujevas 5 metus privalės praleisti pataisos namuose.

Bausmės – nuo 4 iki 6 metų nelaisvės

Kaip jau rašė 15min.lt, 2008-ųjų metų birželio mėnesį V.Kastujevas Maskvoje buvo sulaikytas Rusijos prokuratūros Tardymo komiteto darbuotojų. Su kitu Lietuvos piliečiu Aleksandru Boidenka ir dviem Rusijos vidaus reikalų ministerijos (VRM) Kovos su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu departamento operatyvininkais – majorais Dmitrijumi Celiakovu ir Aleksandru Nosenka, Veronikos Kastujevos vyras buvo kaltinamas reikalavęs pusantro milijono eurų (apie 5 mln. 250 tūkst. litų) iš „Inkredbank“ viceprezidento, ledo ritulio klubo „Spartak“ vadovo Piotro Čuvilino.

Kaltinimas V.Kastujevui ir jo bendražygiams buvo kvalifikuojamas kaip sukčiavimas, nes aferistai už apvalią sumelę žadėjo išspręsti banką kamuojančias problemas, tačiau pažado netesėjo. Visi keturi teisiamieji savo kaltę kategoriškai neigė.Šio teismo proceso metu susiklostė ne viena skandalinga situacija. Pavyzdžiui, paaiškėjo, kad konkrečiai tomis dienomis, kurios nurodytos baudžiamosios bylos medžiagoje, nei V.Kastujevo, nei D.Celiakovo, nei A.Nosenkos nebuvo Rusijoje. Tačiau tai nesutrukdė jų nuteisti.

Buvęs Rusijos VRM Kovos su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu departamento majoras D.Celiakovas, Maskvos teismo sprendimu, už grotų praleis 6 metus, kitas to paties departamento buvęs operatyvininkas A.Nosenka – 5,5 metų.

Kastujevo bičiuliui A.Boidenkai skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė.

Bankininkas – sūnaus krikštatėvis

Istorija prasidėjo dar 2007-ųjų pavasarį, kai Rusijos centrinis bankas atliko banko „Industrijos kreditas“ („Inkreditbank“) neplaninį patikrinimą.

Tikrintojai rado pažeidimų, todėl uždraudė bent keletą mėnesių rinkti iš klientų naujus indėlius.

Pagal bylos medžiagą banko tarybos pirmininkui Germanui Gorbuncovui „pagalbos“ ranką pirmasis ištiesė Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo prezidentas V.Kastujevas, žadėdamas sutvarkyti visus nesklandumus per savus žmones Rusijos VRM struktūrose.

Pabrėžiama, kad V.Kastujevas buvo G.Gorbuncovo valdomo banko klientas, jiedu buvo ir verslo partneriai. Bankininkas netgi yra V.Kastujevo sūnaus krikštatėvis.

G.Gorbuncovas priėmė V.Kastujevo pasiūlymą ir liepė vesti derybas savo pavaduotojui P.Čiuvilinui.

Kastujevas mojavo skolos rašteliais

Kaip praneša naujienų agentūra „RosBalt“, maždaug metus užtrukęs teismo procesas vyko ganėtinai skandalingai.

Pagrindiniai liudytojai, kuriais rėmėsi kaltinimas, ilgai vengė atvykti į teismo posėdžius.

P.Čuvilinas teisme pasirodė tik sykį, davė parodymus, o į vėlesnius šaukimus nebereaguodavo.

Tuo tarpu G.Gorbuncovas apskritai nutarė ignoruoti teismą, todėl į posėdį jį jėga atvesdino konvojaus pareigūnai.

Proceso metu V.Kastujevas pareiškė, kad pinigus iš „Inkredbanko“ atstovų ėmė, nes jie jam buvo skolingi. Maža to, verslininkas iš Lietuvos Maskvos teismui pateikė skolos raštelį. 

Be to, posėdžio metu buvo pateikti duomenys apie šios istorijos dalyvių tarpusavio telefoninius pokalbius, iš kurių tapo aišku, jog G.Gorbuncovas iš tiesų buvo skolingas V.Kastujevui.

Bankininkas G.Gorbuncovas kategoriškai neigė buvęs skolingas V.Kastujevui. Tačiau, kaip pažymi „RosBalt“, tame pačiame Presnės teisme nagrinėjamos kelios civilinės bylos, kuriose „Inkredbanko“ vadovai kaltinami dėl negrąžintų pinigų.

Prokurorai pasiklydo datose

Teismo proceso metu susiklostė dar viena skandalinga situacija, mat prokurorai visiškai susipainiojo datose, kada reketuojami verslininkai esą mokėdavo duokles.

Konkrečiai tomis dienomis, kurios nurodytos baudžiamosios bylos medžiagoje, nei V.Kastujevo, nei D.Celiakovo, nei A.Nosenkos nebuvo Rusijoje.

Maža to, kaltinamųjų gynėjai turėjo žinių, esą netgi G.Gorbuncovas, kuris aiškino asmeniškai perdavęs pinigus, tuo metu buvo išvykęs. Tačiau G.Gorbuncovas kategoriškai atsisakė pateikti teismui užsienio pasą, pagal kurio įrašus galima nustatyti tikslią tuometinę jo buvimo vietą.

Futbolas.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min